Lietuvoje

2020.05.05 09:24

Tamašunienė apie keliavimą kertant Šengeno erdvę: šis momentas nusikelia į ateitį

Nors vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė LRT RADIJUI užsimena, jog sienų kontrolė tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių gali būti pratęsta, ji teigia, kad režimas galėtų būti švelninamas.

„Kalbame apie kitokį režimą: apie ES piliečių galbūt vykimą konkrečiais darbo ar mokymosi tikslais, bet tas momentas, kai norėsime turistauti ir keliauti, nusikelia į ateitį“, – sako ji.

Darbo daugėja

Karantino sąlygos švelnėja. R. Tamašunienės teigimu, kaskart sušvelninus karantino sąlygas darbo apimtys pareigūnams didėja, nes atsiranda naujų stebėjimo objektų.

„Normalią dieną dirbame įprastu režimu, o savaitgaliais patruliuojančių pareigūnų skaičiai didesni“, – sako vidaus reikalų ministrė.

Anot R. Tamašunienės, judėjimas Lietuvoje nėra apribotas, tačiau išskirtiniais atvejais patruliuoja daugiau pareigūnų nei įprasta.

„Bet tai nereiškia, kad taip negalėtų atsitikti (būtų apribotas judėjimas – LRT.lt), tik kokia būtų pasirinkta konkreti strategija – miestelį ar kaimą sustiprintai saugoti arba konkrečiai vieną objektą, jei kalbame apie socialinės globos įstaigas, ligonines“, – aiškina ji.

Nuo vakar iš Lietuvos vėl galima išvykti. R. Tamšunienės teigimu, galimybe išvykti pasinaudojo nedaug gyventojų.

„Lenkija, Rusija neįsileidžia, tai nelabai, kur nuvyksi. Reikia įvertinti, kad atvykimas, jeigu planuojame išvykimą trumpam, kol kas yra tik trys pasienio kontrolės postai, per kuriuos galėtume grįžti atgal“, – kalba R. Tamašunienė.

Švelnintų judėjimą ES

Vidaus reikalų ministrė užsimena apie sienų kontrolės švelninimą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių gegužės antroje pusėje.

„Kokie būdai, tarsimės su ministrais, norime estus išklausyti, kaip tai atrodys. Prasidėjus pandemijai kiekviena valstybė pasielgė savaip ir grėsmės akivaizdoje priėmė skirtingus ribojimus kertant valstybės sienas, todėl svarbus bendros pozicijos formavimas, kaip tai atrodys ateityje. [...]

Palengvinimai turėtų įvykti. Lietuvoje sienos uždarytos iki gegužės 14 dienos. 18 val. […] Mes dabar įspėjome ES valstybes, jog gali būti taip, kad sienų kontrolė bus pratęsta, tik kalbame apie kitokį režimą, apie ES piliečių galbūt vykimą konkrečiais darbo ar mokymosi tikslais, bet tas momentas, kai norėsime turistauti ir keliauti, nusikelia į ateitį. […] Gegužės 15 diena yra maksimalus terminas, kuomet Europos vidinės sienos galėtų būti atlaisvinamos“, – teigia ji.