Lietuvoje

2015.10.23 10:28

A. Butkevičius: bus ieškoma galimybės, kaip padidinti mokytojams atlyginimus

LRT.lt 2015.10.23 10:28

Penktadienį ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius susitikime su Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovais, Finansų bei Švietimo ir Mokslo ministrais sutarė, jog iki biudžeto tvirtinimo bus ieškoma galimybės, kaip padidinti mokytojams atlyginimus.

Susitikime aptarti švietimo sistemos finansavimo klausimai, vykdomo Švietimo ir mokslo ministerijos bei profesinių sąjungų susitarimo eiga, skelbiama pranešime spaudai.

„Džiaugiuosi, kad dialogo būdu galime spręsti visus iškilusius klausimus. Pasidalinome informacija apie esamą situaciją švietimo srityje. Profesinės sąjungos ir toliau siekia didesnio švietimo finansavimo ir mokytojų atlyginių didinimo. Esu įsitikinęs, kad, tęsiant mokyklų tinklo optimizavimą, susitvarkius su krūviais, mokytojams lėšų atlyginimams turėtume daugiau, tačiau tai – ne vienadienis procesas. Kad kitąmet bent keliais procentais būtų galima padidinti atlyginimus mokytojams, vyriausybė kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Finansų ministerija ieškos lėšų, tačiau tiek, kiek leis planuojamo biudžeto išlaidos, nes išlaidos didėti daugiau nebegali“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybė 2015 metų balandžio 8 dienos nutarimu įgaliojo Švietimo ir mokslo ministeriją derėtis su profesinėmis sąjungomis dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties parengimo. Deramasi dėl pedagoginio personalo skaičiaus optimizavimo ir socialinių garantijų, švietimo finansavimo ir mokyklų tinklo optimizavimo. Buvo parengta programa, suteikianti galimybę mokytojams palankiomis sąlygomis anksčiau išeiti į pensiją.

„Įgyvendinome tai, ką buvome pažadėję – auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimams padidinti 2015 metais skirta 8,7 mln. eurų. Įkurtas lėšų fondas pedagogams, dėl pensinio amžiaus paliekantiems švietimo sistemą, šiais metais skirta beveik 1,7 mln. eurų. Siekiant užtikrinti aukštesnę ugdymo kokybę, socialinį teisingumą ugdytis kiekvienam mokiniui nepriklausomai nuo gyvenamosios vietovės, mokyklos tipo ir dydžio, parengta ir nuo kitų metų sausio 1 dienos ne mažiau kaip penkiose savivaldybėse bus išbandoma eksperimentinė „klasės krepšelio“ metodika. Ji leis sutaupyti lėšų, kurių šiuo metu daugiau išleidžiama administravimui“, – sako A. Butkevičius.