Lietuvoje

2015.10.23 10:12

Įpusėjo šaukimas į nuolatinę karo tarnybą

LRT.lt2015.10.23 10:12

Didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje  – svarbi diena: į  dalinį atvyksta dar 499 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, kurie  papildys šiuo metu savanoriškai karo tarnybą atliekančiųjų gretas, rašoma pranešime spaudai.

„Džiaugiuosi, kad su Vaidoto batalione tarnybą pradėsiančiais jaunuoliais mes būsime įpusėję  pakviesti reikiamą karių skaičių privalomajai pradinei karo tarnybai šiais metais atlikti. Itin džiugu, kad  visi šie jaunuoliai  tarnybą atlikti pareiškė savo noru ir kad mūsų šalyje turime tiek daug  neabejingų savo krašto saugumui vaikinų ir merginų, savanoriškai pasiryžusių išmokti ginti savo šalį“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Ministras neabejoja, kad ir likusį  pusantro tūkstančio karių  skaičių sudarys vien savanoriai.   

Didžioji dalis būsimųjų karių į Vaidoto batalioną Rukloje atvyks iš Vilniaus regiono. Kiti  jaunuoliai – iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės. Tarp didelio būrio jaunuolių pareigą Tėvynei atlikti yra pareiškusios ir 12 merginų.

Visi 499 šauktiniai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pasirinko atlikti savanoriškai ir būtent Vaidoto batalione. Iš jų 105 pareiškė norą atlikti tarnybą pirmumo tvarka iš šių metų šaukiamųjų sąrašo, o 394 tarnybai buvo užsirašę savanoriškai.

Pirmąją dieną šauktinių laukia supažindinimas su tarnybos  vertinimo tvarka,  dienotvarke, jiems bus išduoti uniformų ir ekipuotės komplektai, užvestos medicininės kortelės. Kariai bus suskirstyti į padalinius. Pirmąją savaitę kariai bus supažindinti su Vaidoto bataliono istorija, vėliau pradės aštuonių savaičių bazinį kario kursą.

Šiuo metu nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą  keturiuose Lietuvos kariuomenės batalionuose  Klaipėdoje, Tauragėje, Marijampolėje ir Vilniuje atlieka daugiau kaip 1,1 tūkst. karių.

Iki metų pabaigos tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės vienetuose pradės iš viso 3 tūkst. nuolatinės privalomosios pradinės karo  tarnybos  karių. Baigę devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą kariai galės tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje ir papildys kariuomenės rezervą.