Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.23 07:50

Politinė taryba svarstys kitų metų biudžetą

Penktadienį valdančiųjų politinė taryba svarstys kitų metų biudžetą. Darbo partijos atstovai siekia, kad minimali alga būtų didinama labiau, nei numatoma vyriausybės teikiamame projekte.

Seime pateikus 2016 metų biudžetą, jis sulaukė ne tik opozicijos, bet ir Seimo pirmininkės kritikos. Nuo sausio minimalus atlygis didėtų iki 350 eurų. Darbo partija nori, kad kitąmet minimali alga siektų 437 eurus. 

Seimo pirmininkė neatmeta, kad, nepakoregavus biudžeto, Darbo partija gali už jį nebalsuoti.

Pateikus biudžeto projektą, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė, kad dėl minimalios algos bus tariamasi. Jis užsiminė, jei ekonominė situacija leis, šis atlygis galėtų būti ir didesnis.

 „Dar diskusija bus politinėje taryboje penktadienį, vakar kalbėjau su Mazuroniu ir išskyriau tuos klausimus, kuriuos turėtume dar  politiniame lygyje apsvarstyti, buvo išskirti du klausimai: dėl minimalios algos aiškumo nuo kitų metų liepos pirmos dienos, kitas – dėl švietimo finansavimo. Jokių trukdžių neturėtų būti“, – sako A. Butkevičius.

Žinomi šalies ekonomistai valdančiuosius ragina užsiimti ne tik minimalios algos, kurią Lietuvoje uždirba apie 400 tūkstančių žmonių, didinimu. Politikai raginami imtis žingsnių, sudarančių galimybes visiems dirbantiesiems gauti didesnius atlygius: koreguoti darbo apmokestinimą, mažinti biurokratines kliūtis verslui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi