Lietuvoje

2015.10.22 19:49

Maskva: Britanijos NVO pranešimas – ne patikimesnis nei picerijos

BNS2015.10.22 19:49

Maskva ketvirtadienį paneigė pranešimą, kad Rusijos karo lėktuvai bombardavo lauko ligoninę Sirijoje, pavadindama jį „suklastotu“, o jį pateikusios Britanijoje įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos pranešimus – ne patikimesniais nei picerijos.

„Noriu paneigti visą šitą informaciją“, – pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Zacharova.

Nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ trečiadienį pranešė, kad per Rusijos aviacijos smūgius antradienį šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje, kurių taikiniu tapo lauko ligoninė, vadovaujama Sirijos ir Amerikos medikų bendruomenės, žuvo 13 žmonių, tarp kurių buvo ir medikų.

Vienas ligoninės darbuotojas naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad į ligoninę buvo pataikyta ir žuvo mažiausiai du jos darbuotojai. Ar ligoninę atakavo Rusijos lėktuvai, jis nenurodė.

M. Zacharova paneigė šį pranešimą ir pareiškė, kad SOHR yra nepatikimas šaltinis.

„Tokios klastotės dažnai yra publikuojamos, cituojant „Syrian Observatory for Human Rights“, – sakė M. Zacharova spaudos konferencijoje Maskvoje. – Labai patogu pranešti apie tai, kas vyksta Sirijoje, iš Londono, nenuvažiavus į vietą“.

Paleidusi priekaištų tiradą organizacijos direktoriui Rami Abdel Rahmanui ji sakė, kad šią organizaciją įkūrė Britanijos pilietis, kurį ji pavadino „greito maisto tinklo“ direktoriumi, neturinčiu nei žurnalistinio, nei teisinio išsilavinimo, nei vidurinio išsilavinimo.

„Taip pat sėkmingai galima būtų cituoti picerijos padavėją“, – sakė ji ir pridūrė, kad Rusija ir „toliau labai nuodugniai nagrinės tas klastotes“.

Rusijos karo aviacija reguliariai nuo operacijų pradžios rugsėjo 30 dieną bombarduoja kartu su Sirijos kariškiais atrinktus objektus. Vakarai kritikuoja Maskvą, kad jos atakų taikiniais tampa prieš prezidentą Basharą al-Assadą kovojančios nuosaikiosios grupuotės, o ne „Islamo valstybės“ džihadistai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt