Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.22 18:29

Siūloma griežčiau bausti „kelių erelius“

ELTA 2015.10.22 18:29

Siūloma sugriežtinti atsakomybę už greičio viršijimą, pakartotinį per trejus metus vairavimą išgėrus, taip pat sugriežtinti atsakomybę vairuotojams, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, kai dėl jų kaltės žuvo žmogus.

Tokius Administracinių teisės pažeidimų ir Baudžiamojo kodeksų pakeitimų projektus Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo nariai Antanas Matulas ir Alma Monkauskaitė.

Projektų rengimą paskatino pastaruoju metu padaugėjus skaudžių eismo nelaimių, kurių priežastis – greičio viršijimas ir neblaivių vairuotojų siautėjimas keliuose.

Projektu siūloma asmenims, viršijusiems leistiną greitį, didinti pinigines baudas. Asmenims, kurie pakartotinai per trejus metus vairavo išgėrę (nuo 0,41 promilės iki 2,51 ir daugiau), siūloma numatyti baudą nuo 1000 iki 1500 eurų su transporto priemonės konfiskavimu arba administracinį areštą nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu.

Pagal projektą, neblaiviems asmenims, pražudžiusiems vieną žmogų, siūloma skirti laisvės atėmimą nuo 7 iki 15 metų, o asmenims, pražudžiusiems du ir daugiau žmonių, skirti laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų.

Projekto autoriai tikisi, kad, įteisinus tokias nuostatas, sumažės eismo įvykių, kuriuos sukelia neblaivūs ar nustatytą greitį viršijantys asmenys.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2014 m. dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko 303 eismo įvykiai. Tai sudaro 9,1 proc. visų užregistruotų eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės. Juose žuvo 45 žmonės ir 408 buvo sužeisti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi