captcha

Jūsų klausimas priimtas

Karinėse pratybose patikrintos galimybės apsiginti

Ketvirtadienį baigėsi tris paras vykusios štabų ir vadovavimo vienetų pratybos „Drakono kardas“ Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskrityse, rašoma pranešime spaudai. Pratybose buvo treniruojami ir vertinami padalinių valdymo ir vadovavimo įgūdžiai, tobulinamos planavimo ir sąveikos procedūros vykdant gynybines operacijas apgyvendintose vietovėse.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Aukšto intensyvumo pratybos, kai kariai treniruojami realiu laiku ir realioje vietovėje naudojant tikrovišką scenarijų, sudaro puikias galimybes tobulinti valdymo, vadovavimo bei sąveikos procedūras. Džiaugiuosi šiuose mokymuose karių pademonstruotu profesionalumu ir aukšta motyvacija“, – pratybas apibendrino Sausumo pajėgų Operacijų planavimo ir valdymo centro viršininkas pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas.

Pagal išgalvotą, tačiau šiuolaikinio karinio konflikto realijas atitinkantį scenarijų treniruojami kariniai vienetai vykdė gynybą savo atsakomybės rajonuose, o pasikeitus taktinei situacijai turėjo operatyviai priimti sprendimus. Pratybose ypatingas dėmesys buvo skiriamas valdymo ir vadovavimo bei sąveikos procedūrų tobulinimui atsižvelgiant į mūšio mieste ir asimetrinės kovos taktikos ypatumus.

Pratybose dalyvavo daugiau nei 300 karių iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios ir Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...