Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.22 15:13

VMI vadovas: patikrinusi J. Bernatonio NT, inspekcija nesiėmė kontrolės veiksmų jo atžvilgiu

BNS 2015.10.22 15:13

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkas Dainoras Bradauskas patvirtino, kad, patikrinusi teisingumo ministro Juozo Bernatonio nekilnojamąjį turtą, inspekcija prieš keletą metų nesiėmė kontrolės veiksmų ministro atžvilgiu.

„Mokesčių mokėtojo Bernatonio nekilnojamasis turtas buvo suvestas į sistemą ir ten buvo paskaičiuota, ar namo sąmata atitinka deklaruotą jo vertę. Buvo nustatyta, kad ji atitinka deklaruotą vertę, ir nebuvo imtasi kontrolės veiksmų“, – BNS ketvirtadienį sakė D. Bradauskas.

„Kiek man žinoma, Antikorupcijos komisijai tą patį sakė VMI darbuotojai. Tą aš sakiau ir premjerui. Daugiau jokių kitokių komentarų nebuvo“, – pridūrė jis.

Pasak VMI vadovo, teisingumo ministro J. Bernatonio nekilnojamasis turtas buvo patikrintas per sistemą „Sistela“. D. Bradauskas teigė, kad šios sistemos dėka namo vertę galima suskaičiuoti per statyboms naudotas medžiagas ir kitas išlaidas.

Abejonių kai kuriems politikams sukėlusį A. Butkevičiaus pareiškimą, kad D. Bradauskas yra informavęs jį apie „vos ne suskaičiuotą kiekvieną plytą“ pastatytame J. Bernatonio name, pats VMI viršininkas pavadino „žodžių žaismu“.

„Niekas nieko čia nemelavo ir niekas nieko čia neiškreipė“, – nurodė D. Bradauskas.

Jis pabrėžė esantis principingas valstybės tarnautojas.

„Mes neatsižvelgiame į mokesčių mokėtojų pavardes, svarbą ar pajamų dydį“, – sakė VMI viršininkas.

Antikorupcijos komisijos posėdyje trečiadienį paskelbta, kad 2011–2012 metais atlikusi visų Seimo narių bei valstybės tarnautojų pateiktų pajamų bei turto deklaracijų ir visų kitų turimų duomenų analizę, „kurios metu J. Bernatonio turto neatitikimo gautoms pajamoms mokestinių rizikų nenustatyta“, „todėl kontrolės veiksmai minėto asmens atžvilgiu nebuvo inicijuoti“.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko liberalo Vitalijaus Gailiaus teigimu, toks VMI atsakymas abejonių dėl ministro pajamų ir išlaidų atitikimo neišsklaido.

Premjeras Algirdas Butkevičius LNK Žinioms yra sakęs, kad VMI vadovas D. Bradauskas jį užtikrino, jog J. Bernatonio turto kilmė išsamiai patikrinta.

„Tikiu Mokesčių inspekcijos vadovo pateikta žodine informacija, kad šitas namas yra patikrintas, ištikrintas, ir mane šiandien kaip tik Mokesčių inspekcijos vadovas informavo, kad yra vos ne suskaičiuota kiekviena plyta. Aš institucijų vadovų pateikta informacija tikiu“, – teigė vyriausybės vadovas.

Namą Vilniuje J. Bernatonis pasistatė maždaug prieš dešimtmetį. Dabar jo statyba iškelta į viešumą, nes namą stačiusi bendrovė „Garantas“, naujienų portalo alfa.lt ir LNK televizijos teigimu, anksčiau yra laimėjusi kelis stambius konkursus statyti pastatus policijai, kai esą J. Bernatonis vadovavo Vidaus reikalų ministerijai 2001–2003 metais, o dabar su šia įmone susijusi bendrovė „Pontem“ laimėjo kalinių maitinimo konkursus. Kalėjimų departamentas pavaldus J. Bernatonio vadovaujamai Teisingumo ministerijai.

J. Bernatonis teigia, kad namo statybas pradėjo ir baigė tuomet, kai jau nėjo vidaus reikalų ministro pareigų ir „dar nežinojo, kad taps teisingumo ministru“. Už sklypą ir namo statybą ministras tvirtino atsiskaitęs iš banko kredito ir lėšų, gautų už parduotą prestižinį butą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23