Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.22 11:29

R. Požėla: kol kas atkurti vidaus sienos kontrolę nėra būtina

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.10.22 11:29

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas sako, kad Europoje tęsiantis migrantų krizei Lietuvos ir Lenkijos ekspertai kol kas nemato grėsmių, dėl kurių gali reikėti atkurti vidaus sienos kontrolę. Tačiau, pasak Renato Požėlos, abiejų šalių pasienio tarnybos ruošiasi, jei toks politinis sprendimas būtų priimtas. Tai Lietuvos ir Lenkijos sienų apsaugos tarnybų vadovai šiandien aptars Medininkuose.  

„ Tai yra politinis sprendimas, dabar tiek mūsų ekspertai, tiek mūsų kolegų ekspertai nemato tokių grėsmių. Nepaisant to, mes  vykdome ir organizuojame operacijas, kurios yra artimos sienų kontrolės atkūrimui. Tiesiog ruošiamės, jei būtų toks politinis sprendimas pilnai įgyvendinti vidaus sienų kontrolės klausimą“, – sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Renatas Požėla.

Susitikime taip pat bus kalbama apie kitas grėsmes – organizuotą kontrabandą, neteisėtą tabako gaminių ir vogtų automobilių gabenimą. Siena su Lenkija yra trumpiausia iš visų Lietuvos sienos ruožų su kaimyninėmis valstybėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi