captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apie pagrobtus jūreivius naujos informacijos vis dar negaunama

Vyriausybės vicekancleris teigia, kad pagrobėjai su laivo savininkų atstovais dažniausiai susisiekia po kelių dienų. Pasak Rimanto Vaitkaus, kol kas informacijos apie pirmadienį prie Nigerijos krantų pagrobtus du Lietuvos jūreivius nėra. Vicekancleris sako, kad  Lietuva dirba tik su oficialiomis struktūromis ir derybose su pagrobėjais nedalyvaus.
 
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Jokios naujos informacijos kol kas neturime, bet tai yra įprasta praktika. Po tokio pagrobimo paprastai turi praeiti kokios 4–5 dienos, tada pagrobėjai dažniausiai bando susisiekti su laivo savininko atstovais ir tada prasideda įvairios derybos. Vyriausybė šitoje derybų stadijoje jokiu būdu nedalyvauja. Mūsų pagrindinis uždavinys – užtikrinti, kad pagrobtieji asmenys būtų saugūs, kad jiems niekas negrėstų. Užsienio reikalų ministerija kontaktuoja su Nigerijos užsienio reikalų ministerija. Atitinkamoms institucijoms yra išsiųsti įvairūs prašymai, taip pat yra paskelbtas „geltonasis“ Interpolo pranešimas apie dingusius asmenis“, – sako R. Vaitkus.  

Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus sako, kad praktika rodo, jog dažniausia tokių pagrobimų priežastis yra noras užsidirbti iš išpirkų.

Du Lietuvos ir du Ukrainos jūreiviai Nigerijos uosto prieigose pagrobti pirmadienį. Bahamų salose registruotame su Komorų salų vėliava plaukiančiame laive iš viso buvo 16 Lietuvos piliečių.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...