Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.22 11:44

Sinoptikė įspėja apie itin stiprų vėją savaitės pabaigoje

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.10.22 11:44

Savaitės pabaigoje sulauksime stipraus vėjo ir lietaus, LRT RADIJUI sako sinoptikė Ieva Budžienė.  

Ketvirtadienį didesnio lietaus neprognozuojama, nors keli lietaus lašai gali iškristi iš pavienių debesų. Diena bus gana debesuota, pūs pietinių krypčių stiprėjantis vėjas 6–11 m/s greičiu. Vėjas bus silpniausias Aukštaitijoje bei Dzūkijoje, o stipriausias – prie jūros, ypač vakare. Temperatūra svyruos nuo 5 iki 10 laipsnių šilumos. Vakariniuose rajonuose bus šilčiausia.

Penktadienį iš Vakarų Lietuvą pasieks atmosferos frontas, dieną slėgis ims kilti ir atmosferos frontas tols į Rytus. Daugelyje rajonų tarpais lis, tačiau dienos metu lietus ilgiausiai užsibus rytiniuose šalies rajonuose. Vėjas dar labiau sustiprės. Naktį vėjas pūs iš Pietų ir Pietvakarių, dieną suksis iš Vakarų ir Šiaurės Vakarų, 8–13 m/s greičiu. Kai kur prognozuojami 15–18 m/s gūsiai. Jie labiausiai tikėtini prie jūros. Temperatūra naktį sieks 4–9, o dieną – 8–12 laipsnių šilumos.

Šeštadienį taip pat išliks tikimybė, kad rytiniuose rajonuose vietomis palis, didžiausia lietaus tikimybė bus nakties metu. Kai kur susiformuos rūkas. Vėjas silps ir temperatūra ganėtinai nedaug skirsis: naktį – 5–10 laipsnių šilumos, o dieną sušils iki 8–13 laipsnių.

Sekmadienį iš Vakarų atkeliaus nauja lietų gabenanti debesų juosta ir dieną ims lynoti vakariniame šalies pakraštyje. Vis dėlto didžioji dienos dalis bus sausa. Naktį ir rytą bus palankios sąlygos rūkui susiformuoti. Temperatūra gana nežymiai keisis – 3–8 laipsniai šilumos naktį, o dieną – 8–13 laipsnių šilumos.

Pirmadienį minėta lietaus zona keliaus per Lietuvą ir vėl atneš lietaus.    

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi