captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidento kanceliarija dėl K. Brazauskienės iškeldinimo iš Turniškių kreipėsi į teismą

Po kelių pakartotinių įspėjimų prezidento kanceliarija dėl prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlės Kristinos Brazauskienės iškeldinimo iš neteisėtai užimamų gyvenamųjų patalpų Turniškėse kreipėsi į teismą. Iki teismo sprendimo įsiteisėjimo Vadovybės apsaugos departamentas K. Brazauskienei išdavė laikiną leidimą patekti į valstybei priklausančias patalpas Turniškėse. 
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Prezidento kanceliarija nurodo, kad „K. Brazauskienė valstybei priklausančias patalpas buvo įsipareigojusi grąžinti pasibaigus terminuotai būsto panaudos sutarčiai iki šių metų spalio 12 dienos. Tačiau nei po sutarties pasibaigimo, nei per papildomai gera valia nustatytą terminą ponia K. Brazauskienė negrąžino jai perduoto turto“, informavo prezidentūros kanceliarija.

K. Brazauskienė Turniškėse galės gyventi, kol įsiteisės teismo sprendimas, kuris dar galės būti skundžiamas.

Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė Guoda Paužaitė patvirtino, kad prezidento kanceliarijos ieškinys gautas trečiadienį. Kada byla bus nagrinėjama, kol kas neaišku, taip pat dar nepaskirtas ją nagrinėsiantis teisėjas.

ELTA primena, kad spalio 12 d. baigė galioti sutartis, kuri buvusio prezidento A. M. Brazausko našlei K. Brazauskienei suteikė teisę gyventi rezidencijoje Turniškėse.

Vyriausybė jau yra netenkinusi K. Brazauskienės prašymo pratęsti panaudos sutartį 10 metų arba, negalint to padaryti, suteikti „analogiškos kokybės ir tų pačių parametrų patalpas“.

K. Brazauskienei vyriausybė leido gyventi Turniškėse 2010 m.

KT yra pasisakęs dėl prezidento našlės rentos. Savo ruožtu Seimas yra atmetęs siūlymą iš prezidento įstatymo braukti nuostatą, kuri mirusio prezidento sutuoktiniui garantuoja rezidenciją.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pareiškusi, kad Lietuva turėtų atsisakyti „nomenklatūrinių privilegijų“ prezidentų šeimos nariams, ir pabrėžusi, kad esanti apsisprendusi nelikti gyventi Turniškėse pasibaigus jos kadencijai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...