Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.21 12:13

„Baltijos piranijos“ stebėti atvyksta Belgijos ir Liuksemburgo delegacijos

LRT.lt 2015.10.21 12:13

Į Lietuvą stebėti tarptautinių pratybų „Baltijos piranija“ atvyksta Belgijos ir Liuksemburgo gynybos ministerijų ir kariuomenių delegacijos, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

Pirmąją vizito dieną svečiai Jonavoje ir Gaižiūnų poligone (Rukla) aplankys nuo spalio pradžios pratybose Lietuvoje dalyvaujančius Belgijos ir Liuksemburgo karius. Antrąją vizito dieną, spalio 23 d., Krašto apsaugos ministerijoje vyks kariuomenių vadų ir ministrų susitikimai, kuriuose planuojama aptarti svarbius NATO ir Europos Sąjungos dienotvarkės klausimus, taip pat dvišalio-trišalio bendradarbiavimo perspektyvas.

Vizito Lietuvoje metu Belgijos delegacijai vadovaus gynybos ministras Stevenas H. M. Vandeputas ir kariuomenės vadas generolas Gerardas Van Caelenberge`as, Liuksemburgo – šalies vicepremjeras ir gynybos ministras Etienne‘as Schneideris ir kariuomenės vadas generolas Romainas Mancinellis. Su užsienio svečiais renginiuose ir susitikimuose dalyvaus užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, krašto apsaugos viceministro Antano Valio ir Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko vadovaujamos delegacijos.

Daugiau nei 300 Belgijos ir Liuksemburgo karių kartu su Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariais – iš viso apie 500 karių su 130 vienetų karinės technikos – nuo spalio pradžios dalyvauja skirtingose Lietuvos vietovėse vykstančiose pratybose „Baltijos piranija“.

Kariai, pratybas spalio 4 d. pradėję Klaipėdoje, pastarąsias dvi savaites treniravosi stabilizacijos operacijų, kitų bendrų veiksmų Gaižiūnų poligone, taip pat Jonavos, Ukmergės ir Širvintų rajonuose. Vėliau pratybų dalyviai persikels Pabradės poligoną, kur treniruosis puolimo ir gynybos operacijų.

Pratybose „Baltijos piranija“ treniruojamos Belgijos kariuomenės budinčios greitojo reagavimo pajėgos. Tai pirmas kartas, kai Belgijos kariuomenės Sausumos pajėgų kovinė grupė atvyko pratyboms į Lietuvą. Liuksemburgo būrio dydžio vienetas – apie 30 karių – pratybose Lietuvoje dalyvauja jau antrą kartą.

Belgijos ir Liuksemburgo kariai į Lietuvą atvyko įgyvendinant praėjusių metų NATO viršūnių susitikime Velse sutartas saugumo stiprinimo priemones.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi