Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.21 12:02

Kalėjimų departamentas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą

LRT.lt 2015.10.21 12:02

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, esą Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo iškėlimo iš Vilniaus miesto centrinės dalies 1-ojo etapo projektas buvo organizuojamas neskaidriai, Kalėjimų departamento Viešojo pirkimo komisijos pirmininkas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl galimo netinkamo komisijos ar atskirų narių darbo organizuojant viešojo pirkimo procedūras.   

Kalėjimų departamento Viešojo pirkimo komisija buvo nustačiusi, kad konkurso dalyviai pasiūlė daugiau kaip dvigubai didesnes kainas, nei 2011 m. gegužės 18 d. Vyriausybės nustatyta maksimali 30 080253 eurų projekto vertė. Atsižvelgdamas į tai, Kalėjimų departamentas kreipėsi į Viešojo ir privataus sektorių partnerystės (PPP) komisiją dėl tolesnio projekto likimo. PPP komisija dėl per aukštų kainų rekomendavo nutraukti konkursą ir 2015 m. spalio 13 d. Kalėjimų departamento viešojo pirkimo komisija užbaigė pirkimo procedūras.

Po šio sprendimo viešoje erdvėje pasirodė nuomonių apie galimai neskaidrią komisijos veiklą organizuojant konkursą, todėl siekdamas išsiaiškinti situaciją, komisijos pirmininkas STT prašo pateikti duomenų, jei tokių yra, apie netinkamą komisijos darbą.

Pirmadienį teisingumo ministras kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą ir Valstybės kontrolę, kad būtų atliktas projekto auditas ir pirkimų patikrinimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi