Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.21 11:04

D. Grybauskaitė susitiks su popiežiumi Pranciškumi

BNS 2015.10.21 11:04

Prezidentė Dalia Grybauskaitė spalio pabaigoje vyks į Vatikaną, kur susitiks su popiežiumi Pranciškumi.

Kaip patvirtino prezidentūra, su popiežiumi prezidentė ketina kalbėti apie geopolitinę situaciją, migracijos krizės iššūkius, ginkluotus konfliktus, nuo kurių nukenčia žmonės.

„Prezidentė vyks į Vatikaną, kur susitiks su popiežiumi. Vizito metu taip pat numatytas susitikimas su Maltos ordino Didžiuoju Magistru“, – BNS sakė prezidentės patarėja Živilė Didžgalvienė.

Susitikime su Maltos ordino Didžiuoju Magistru Matthew Festingu prezidentė ketina aptarti įsitraukimą sprendžiant pabėgėlių krizę ir priimant pabėgėlius, savanorystę, labdaros skatinimą.

Vizitas į Vatikaną numatytas spalio 28–29 dieną. Kartu su prezidente vyks užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos delegacija, prezidentę lydės Lietuvos ambasadorė prie Šventojo Sosto Irena Vaišvilaitė.

Balandžio mėnesį Vatikane su popiežiumi buvo susitikusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Ji Lietuvos žmonių vardu pakvietė Pranciškų į Lietuvą. Vasarį popiežių atvykti į Lietuvą kvietė ir Lietuvos vyskupai.

Pirmasis ir vienintelis Popiežius, aplankęs Lietuvą, buvo Jonas Paulius II – jis viešėjo Lietuvoje 1993-iaisiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi