Lietuvoje

2015.10.21 12:41

Vyriausybė susirūpino pagrobtais jūreiviais

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2015.10.21 12:41

Antradienį po skubiai sušaukto posėdžio vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus teigė, kad du Lietuvos ir du Ukrainos jūreivius pagrobę asmenys dar nepateikė reikalavimų mainais į paleidimą. Pareigūnas taip pat pabrėžia, kad Nigerija reagavo į incidentą ir padeda Lietuvai bei Ukrainai, bet kontaktai tarp Vilniaus ir Abudžos kol kas silpni.

„Tų keturių pagrobtųjų likimas kol kas yra nežinomas, mes dedame visas pastangas iš valstybės pusės, kad jie būtų kuo greičiau išlaisvinti“, – Eltai sakė R. Vaitkus.

Anot vicekanclerio, pagrobėjų užpultas laivas šiuo metu plaukia į uostą, jame yra iš Nigerijos atsiųsta ginkluota apsauga, taip pat naujas šturmanas. Laivo įgulai pavojus negresia, jie yra sveiki, turi pakankamai maisto ir vandens. R. Vaitkus informavo, kad Lietuvos pareigūnai palaiko ryšį su pagrobtųjų artimaisiais.

„Susisiekėme su artimaisiais, nuraminome juos, nes visi tie pagrobimo atvejai baigėsi tuo, kad paprasčiausiai būdavo išlaisvinami pagrobtieji asmenys be aukų“, – Eltai teigė vicekancleris.

Pasak Vyriausybės pareigūno, bendravimas su Nigerija kol kas „yra vangus“ – su Abudža ryšius bandoma užmegzti per Interpolą, taip pat – Ukrainos ambasadą Nigerijoje. Pagrobtų asmenų išlaisvinimu rūpinasi ir Lietuvos ambasada Egipte.

„Matosi, kad Nigerijos valdžios struktūros rimtai sureagavo į įvykį ir padeda mums, bet tie kontaktai yra pakankamai silpni“, – kalbėjo R. Vaitkus.

Bahamų salose registruotas su Komorų salų vėliava plaukiantis laivas Nigerijoje užpultas pirmadienį apie 20:30 val. Nigerijos uosto Port Harcourto prieigose.

Pagrobėjai su savimi nežinoma kryptimi išsivežė laivo-refrižeratoriaus kapitoną ukrainietį, pirmąjį jo padėjėją lietuvį ir dar du jūrininkus.

Iš viso jame buvo 16 Lietuvos piliečių.

Tai jau ne pirmas kartas, kai prie Afrikos krantų pagrobiami Lietuvos jūreiviai. Iki šiol visi įkaitais paimti lietuviai būdavo išlaisvinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.