Lietuvoje

2015.10.21 08:06

Lietuvos universitetai QS reintinge lenkia kitas Baltijos valstybes

Kristina Aksamitaitė, 15min.lt2015.10.21 08:06

Tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojams paskelbus „2015–2016 m. Emerging Europe and Central Asia“ („Kylančios Europos ir Centrinės Azijos“ – liet.) universitetų reitingą, penki Lietuvos universitetai pateko į 150-tuką. Trys iš jų – regioniniame QS reitinge išsirikiavo 50-tuke.  

Vilniaus universitetas (VU) karaliauja aukščiausiai – jam teko 19 vieta regioniniame reitinge. Į 50-tuką pateko ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) bei Kauno technologijos universitetas (KTU), kurie atitinkamai atsidūrė 45-oje ir 50-oje reitingo pozicijose.

Dar du mūsų šalies universitetai tarp 150 aukštųjų mokyklų nugulė žemesnėse reitingo vietose: Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) atsidūrė 77-oje, o Klaipėdos universitetas su kitais regiono lyderiais pasidalijo 121–130 vietas. Į reitingą iš Baltijos valstybių pateko daugiausia Lietuvos universitetų – net penki.

Regioninis reitingas sudarytas įvertinus vietos, tarptautinių studentų, darbuotojų, turinčių mokslinį laipsnį, bei užsienio dėstytojų skaičių. Taip pat atliktas reputacijos tarp darbdavių tyrimas, įvertinta akademinė universiteto veikla.

„QS World University Rankings“ reitingas skelbiamas jau daugiau nei dešimt metų. Aukštosios mokyklos vertinamos pagal universiteto reputaciją tarp akademikų (40 proc.) ir darbdavių (10 proc.), santykį tarp studentų ir dėstytojų (20 proc.), publikacijų citavimo rodiklius (20 proc.), užsienio dėstytojų dalį (5 proc.) ir tarptautinių studentų skaičių (5 proc.).

Estijos Tartu universitetas – penketuke

Į reitingą pateko trys brolių latvių universitetai ir keturios Estijos aukštosios mokyklos. Aukščiausia vieta reitinge džiaugiasi Estijos Tartu universitetas – jis įsitaisė ketvirtoje vietoje. Iš viso šeši Baltijos šalių universitetai išsidėstė reitingo 50-tuke. Po Tartu universiteto didžiausias pasiekimas, imant Baltijos šalis, reitinge tenka Lietuvai ir Vilniaus universitetui, kuris reitinge yra 19-as. Latvijos aukščiausią vietą reitinge atstovauja Latvijos universitetas – jis – 46-as.

Pirmauja Rusijos universitetai

Regione pirmauja Rusijos universitetai: keturios aukštosios mokyklos pateko į dešimtuką, ir 23 – į šimtuką. Čekija yra antroji šalis pagal universitetų skaičių reitinge – trys Čekijos universitetai yra dešimtuke, Lenkijos – du. Praėjusiais metais į vertinimą buvo įtraukti 368 universitetai, išrikiuoti – 237 ir paskelbtas 100-tukas. Šįmet buvo įvertinta daugiau kaip 500 universitetų. Iš jų 308 išrikiuoti ir sudarytas 150-tukas. Ilgesnis reitingas reiškia, kad devyni nauji universitetai pateko į šių metų 100-tuką, 16 naujai įvertintų universitetų pateko į 150-tuką, iš kurių penki atsidūrė 100-tuke.

„QS tikisi, kad išplėstas reitingas šįmet yra įdomesnis mobiliems regiono studentams, nes dabar reitinge atsirado dar dvi potencialios kryptys jiems vykti studijuoti“, – reitingą komentavo Daša Karzunina, QS regioninių tyrimų atstovė. Talino universitetas ir Klaipėdos universitetas reitinge atsirado tik šįmet.

Praėjusiais metais – du universitetai 50-tuke

„2014–2015 m. Emerging Europe and Central Asia“ („Kylančios Europos ir Centrinės Azijos“ – liet.) universitetų reitinge du Lietuvos universitetai pateko į 50-tuką.

Pirmaujančias pozicijas tuomet taip pat išlaikė VU, bendrame reitinge užėmęs žemesnę, nei šįmet – 32 – vietą. VGTU reitinge taip pat užėmė žemesnę, nei šįmet – 47 vietą – ir buvo šalies techninių universitetų lyderis. KTU su kitais regiono universitetais dalijosi 61–70 vietas, Vytauto Didžiojo universitetas – 81–90.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.