Lietuvoje

2015.10.21 11:58

Trečiadienį – perspėjimo sistemos patikrinimas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.21 11:58

Trečiadienį 11 val. 52 min. Lietuvoje vyks perspėjimo sistemos patikrinimas. Gyventojai girdės sirenų gausmą, bus jungiamos centralizuoto valdymo sirenos garsiniu signalu „Dėmesio visiems“, taip pat gyventojams bus išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą.  

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja, kad trumpieji perspėjimo pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, tačiau gali būti priimami tik tais telefonais, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija. Apie tai, kaip tinkamai nustatyti mobilųjį telefoną, informacijos galima rasti gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos interneto puslapyje.

Perspėjimo sistemos patikrinimo metu sirenos kauks tris minutes, nustojus joms kaukti per Lietuvos radijo ir televizijos programas, regionines ir vietines radijo programas gyventojams bus skelbiamos rekomendacijos, todėl išgirdus sirenas, patariama įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją.

Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas perspėjimo sistemos patikrinimas.

Valstybės kontrolė, atlikusi auditą, nustatė, kad esant ekstremaliai situacijai, būtų perspėtas kas antras gyventojas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI