captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seksualiniams nusikaltėliams uždrausta dirbti su vaikais

Seimas uždraudė kaltais už nusikalstamas veikas vaiko seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui pripažintiems žmonėms dirbti su vaikais.
 
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Antradienį parlamentarai priėmė tai numatančias Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, kuriomis siekiama užkirsti kelią seksualiniams nusikaltimams prieš vaikus. Už naujas nuostatas balsavo 70 Seimo narių, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė 3 parlamentarai.

Priimtais pakeitimais nutarta uždrausti žmonėms, pripažintiems kaltais už nusikalstamas veikas vaiko seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, pavyzdžiui, už seksualinę prievartą, vaiko išnaudojimą pornografijai, jo pirkimą arba pardavimą, ateityje dirbti su vaikais. Jiems bus uždrausta dirbti darbą ar savanoriauti vaikų socialinėse, švietimo ir sporto, sveikatos priežiūros paslaugas vaikams teikiančiose įstaigose, įmonėse ir organizacijose.

Naujomis įstatymo nuostatomis įtvirtinama, kad paslaugų gavėjas, sudarantis sutartį dėl paslaugų teikimo vaikui su asmeniu, vykdančiu individualią veiklą, turės teisę paslaugų teikėjo prašyti pateikti pažymą dėl teistumo. Pagal pakeitimus, asmenys, ketinantys dirbti ar užsiimti savanoriška veikla, darbdaviui ar savanoriškos veiklos organizatoriui turės pristatyti pažymą dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų apie fizinį asmenį.

Seimo priimtomis teisės akto pataisomis taip pat siekiama užtikrinti, kad taikomos konfidencialumo taisyklės netrukdytų specialistams teikti pranešimus atsakingoms tarnyboms, jeigu šie asmenys pagrįstai mano, kad vaikas yra nukentėjęs nuo seksualinio išnaudojimo.        

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...