Lietuvoje

2015.10.20 16:56

Seimas priėmė prezidentės pataisas prieš balsų migraciją per savivaldos rinkimus

BNS2015.10.20 16:56

Seimas antradienį priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas pataisas, kuriomis šalies vadovė siekia užkirsti kelią balsų migracijai per savivaldos rinkimus. Už tokius Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pakeitimus balsavo 78 Seimo nariai, trys susilaikė.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisomis nustatyta, kad nuolatiniu savivaldybės gyventoju laikomas asmuo, kuris savo gyvenamąją vietą šios savivaldybės teritorijoje yra deklaravęs likus ne mažiau kaip 90 dienų iki rinkimų dienos.

Taip pat atsisakyta nuostatos, kad nuolatiniu savivaldybės gyventoju laikomas Lietuvos pilietis, kuris savo nuolatinę gyvenamąją vietą viešu pareiškimu nurodė šios savivaldybės teritorijoje arba kurio paskutinis žinomas gyvenamosios vietos adresas yra šios savivaldybės  teritorijoje.

Iki šiol įstatyme buvo įrašyta, kad balsuoti savivaldos rinkimuose gali nuolatiniai tos savivaldybės gyventojai, o jokių terminų dėl gyvenamosios vietos deklaravimo nebuvo.

D. Grybauskaitė pataisas inicijavo po to, kai per savivaldybių tarybų rinkimus kovą masinis piliečių gyvenamosios vietos perdeklaravimas iš vienos savivaldybės į kitą buvo pastebėtas Šalčininkuose, Vilniaus ir Alytaus rajonuose.

Šalies vadovė kritikavo situaciją, kai įstatymas sudarė sąlygas asmeniui balsuoti toje savivaldybėje, kurioje jis nuolat negyvena. Šalies vadovės teigimu, tai ne tik prieštarauja Konstitucijai, bet ir sudaro sąlygas manipuliuoti rinkėjų balsais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.