Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.20 16:31

J. Bernatonis prašo atlikti tyrimą dėl Lukiškių kalėjimo konkurso

LRT.lt 2015.10.20 16:31

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis kreipėsi į Valstybės kontrolę ir Viešųjų pirkimų tarnybą, kad būtų atliktas Lukiškių kalėjimo iškeldinimo pirmojo etapo konkurso valstybinis auditas ir pirkimų patikrinimas, rašoma pranešime spaudai.

J. Bernatonis tokių veiksmų ėmėsi po to, kai Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius viešai paskelbė, kad projektas buvo blogai organizuotas ir galėjo vykti neskaidriai.

„Tokiu pareiškimu politikas viešai metė įtarimų šešėlį ant Kalėjimų departamento pareigūnų. Kaip teisingumo ministras, atsakingas už visą Kalėjimų departamento sistemą, negaliu taikstytis su tokia situacija. Tikiuosi, kad atsakingos institucijos artimiausiu metu pateiks savo išvadas, kurios parodys tikrąją situaciją. Jeigu paaiškės, kad būta neskaidrumo, imsiuos principingų veiksmų“, – sako teisingumo ministras J. Bernatonis.

Kalėjimų departamento viešojo pirkimo komisija (VPK) nustatė, kad pirkimo dalyviai pasiūlė kainas, kurios daugiau nei du kartus viršijo vyriausybės 2011 m. gegužės 18 d. nutarimu projektui nustatytą maksimalią 30 mln. eurų vertę. Atsižvelgiant į tai, VPK kreipėsi į Viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų komisiją dėl tolesnio projekto įgyvendinimo eigos.

2015 m. spalio 5 d. Viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų komisija nepritarė tolimesnei šio projekto įgyvendinimo eigai. 2015 m. spalio 13 d. minėto viešojo pirkimo procedūros buvo užbaigtos. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi