Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.20 15:33

Tabako gaminiams – naujos taisyklės

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.10.20 15:33

Specialistai ragina Lietuvą priimti dokumentą, kuris  leistų įdiegti nepriklausomas tabako atsekamumo ir  žymėjimo sistemas. Teigiama, kad prisijungus prie šį protokolą pasirašiusių ir ratifikavusių valstybių, tai užtikrintų bendradarbiavimą konfiskuojant nelegalius tabako gaminius ir  pažeidėjų patraukimą atsakomybėn.  

„Mes labai raginame politikus nelaukti“, – antradienį žurnalistams sakė Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga.

Šiuo metu, pasak jo, tabako gamintojai patys su įmonėmis pasirašo sutartis dėl tabako gaminių atsekamumo ir žymėjimo sistemų. Todėl valstybės institucijoms nežinoma, kiek iš tikrųjų pagamina cigarečių ir kur jos keliauja. Iš 40 protokolą pasirašiusių valstybių jį ratifikavo kol kas trys. Lietuvoje šiam dokumentui Seimas yra pritaręs po pateikimo.

Tabako kontrolės ekspertai taip pat teigia, jog Lietuva turėtų griežčiau laikytis 2010 metais visiškai įsigaliojusios PSO Tabako kontrolės pagrindų konvencijos, kurioje numatyta, kad sveikatos ir tabako kontrolės politika turi būti vykdoma vengiant tabako gamintojų kišimosi.

Europos rūkymo prevencijos tinklo iniciatyva pirmą kartą Lietuvoje vyksta tarptautinė konferencija, kurioje aptariama geriausia rūkymo paplitimo mažinimo praktika.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi