Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.20 10:53

Diskusija apie pabėgėlius – viešo teismo posėdžio forma

LRT.lt 2015.10.20 10:53

Andrius Užkalnis, Mantas Stonkus, Arnoldas Lukošius ir dar keletas žinomų vyrų vakar savo Feisbuko paskyrose paviešino teismo šaukimus. Juose nurodyta, kad ateinantį šeštadienį, spalio 24 d., jie privalo dalyvauti teismo posėdyje, kuriame bus svarstoma pabėgėlių byla.  

Pirmoji nuostaba greitai dingo apvertus šaukimą ir kitoje jo pusėje perskaičius, jog tai nebus tikras teismas. Šiuo šaukimu Lietuvos Raudonasis Kryžius kviečia į viešą diskusiją apie tai, kiek kiekvienas žmogus yra atsakingas už pagalbą tokių nelaimių, kaip pabėgėlių krizė, aukoms.

Diskusijos organizatoriai parinko jai viešo teismo posėdžio formą kaip labiausiai tinkančią abiejų pusių pozicijoms išsakyti.

„Pabėgėlių tema nėra jokia naujiena. Bėda tik, kad dažniausiai išsakomos radikaliai priešingos nuomonės, o elementaraus kalbėjimosi ir išankstinių nuomonių atsisakymo bent jau toms dviems disputo valandoms, trūksta“, – sako komunikacijų agentūros „VRP Hill + Knowlton Strategies“ kūrybos direktorius Aidas Puklevičius, procese atliksiantis teisėjo-moderatoriaus vaidmenį. „Anksčiau vieši disputai buvo labai populiarūs diskutuojant įvairiausiais klausimais. Šiais laikais tokios diskusijos, deja, dažniausiai vyksta tik socialiniuose tinkluose, kur pašnekovas rečiau išklausomas, nei užblokuojamas“, – sako A. Puklevičius.

Renginio organizatoriai – Lietuvos Raudonasis Kryžius, kuriam talkina reklamos agentūros „Milk“ specialistai, viešųjų ryšių konsultantai, teisininkai ir kiti savanoriai – į diskusiją pakvietė politikus, istorikus, sociologus ir kitų sričių ekspertus, kurie diskutuos, ką būtų galima nuveikti, kad migrantų krizės pasekmės būtų kiek įmanoma mažesnės.

Abiejų pusių argumentus vertins 12 prisiekusiųjų žiuri, kurioje posėdžiaus žinomi žmonės, iki šiol aktyviai ir viešai neužsiangažavę šia tema ir parinkti kaip galintys išsaugoti objektyvumą netgi tokioje temoje, kur racionalumą dažnai užgožia emocijos.

Teisme-diskusijoje gali dalyvauti visi norintys. Renginys vyks Vilniuje, Pranciškonų rūmuose (Trakų 9/1), spalio 24 dieną, 14 valandą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi