Lietuvoje

2015.10.20 16:20

Kaune atsisakyta rinkliavos už šunų ir kačių laikymą daugiabučiuose

BNS2015.10.20 16:20

Kauno miesto savivaldybės taryba antradienį pritarė siūlymui atsisakyti rinkliavos už šunų ir kačių laikymą daugiabučiuose.

Kaip teigia savivaldybė, priėmus šį sprendimą, sumažės mokesčių našta gyventojams, be to, tikimasi, jog tai paskatintų kauniečius registruoti savo augintinius.

„Esant didesniam skaičiui suženklintų gyvūnų, padidės tikimybė į prieglaudą patekusį gyvūną grąžinti jo savininkui, kuris įstatymiškai yra įpareigotas savo lėšomis atlyginti gyvūnų globos organizacijos patirtas išlaidas, susijusias su gyvūno gaudymu ir išlaikymu“, – rašoma sprendimo projekte.

Skaičiuojama, kad atsisakius rinkliavos, savivaldybės biudžetas netektų apie 10 tūkst. eurų pajamų per metus. Tačiau, svarstant klausimą, atkreiptas dėmesys, kad mokesčio administravimas kainuoja brangiau nei kad surenkama paties mokesčio.

Gyventojai, sumokėję rinkliavą už būsimus mėnesius, galėtų kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją ir prašyti permoką grąžinti.

Rugsėjo pabaigoje tokį sprendimą priėmė ir Vilniaus miesto savivaldybė, atleidusi gyventojus nuo rinkliavos už augintinius nuo sausio 1 dienos.

Šunų ir kačių registravimu gyvūnų augintinių registre nuo sausio 1 dienos rūpinsis Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kuri organizuos ne tik kačių ir šunų, bet ir šeškų bei kitų gyvūnų augintinių registravimą ir ženklinimą.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8
Kauno oro uostas

Lietuvoje

2020.07.03 17:46

SAM atnaujino duomenis, iš kurių šalių gali atvykti užsieniečiai: pokyčiai dėl Liuksemburgo pasikeitė rekomendacijos dėl Čekijos; atnaujinta 18.01

5