Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.19 16:18

R. Šimašius Londone ir Tel Avive ieško partnerių startuolių rojui Vilniuje

Ambicingai pradėtas projektas vietoj buvusios Sapiegos slaugos ligoninės Antakalnyje įkurti „Vilnius tech parką“ sustojo. Projekto sumanytojai tyliai derasi su savivaldybe, kuri nėra itin patenkinta savo pirmtakų suteiktomis sąlygomis nuomininkams. O kol galutinis susitarimas nepasiektas, meras Remigijus Šimašius jau galvoja apie kitas galimybes Vilniaus miestui.  

„Nors pirma mano kelionė, bet tokia kombinuota ir gana ilga“, – nusijuokė Vilniaus meras R.Šimašius, telefonu pagautas pakeliui iš Londono į Tel Avivą.

Atsvaros neieško?

Londone R.Šimašius pasakojo turėjęs ne vieną svarbų susitikimą – tiek su buvusiu Niujorko meru Michaelu Bloombergu aktyvių merų klube, tiek su lietuvių bendruomene.

„Penktadienį turėjau daug susitikimų su technologijų srityje dirbančiomis įmonėmis, užtikrinančiomis infrastruktūrą technologijoms. Mano tikslas yra užtikrinti, kad Lietuva būtų matoma, prieinama, startuoliai turėtų galimybę Lietuvoje dirbdami integruotis į pasaulinę rinką. Pirmojo vizito metu pavyko sukurti gerus kontaktus ir pradžią jiems, kas ateityje galėtų atnešti tam tikrų rezultatų“, – kalbėjo meras.

Tiesa, šie susitikimai, anot R.Šimašiaus, nėra atsvaros „Sapiegos Vilnius Tech Park“ kūrėjams ieškojimas. Su šį projektą plėtojančia viešąja įstaiga „Vilniaus technologijų ir meno centras“ Vilniaus savivaldybė derasi dėl tam tikrų sutarties aspektų. Kas derybose jau pasiekta, nekomentuoja nė viena pusė.

Praėjusią savaitę R.Šimašius 15min.lt sakė, kad „Tech park“ iniciatoriai, privatūs savivaldybės partneriai, kreipėsi į savivaldybę sakydami, kad jie nori įkeisti savivaldybės turto generuojamas nuomos pajamas, norėdami gauti paskolą, o tai nebuvo numatyta sutartyje ir tai yra savivaldybės turto naudojimas norint sugeneruoti pajamas.

„Šis naujas privačių partnerių reikalavimas sukėlė abejonių, jis yra perteklinis, nenorima investuoti savo lėšų, o jas netiesiogiai gauti iš savivaldybės. Su tuo mes sutikti negalime“, – kalbėjo meras.

Derybos baigs šią savaitę

Po susitikimų Londone R.Šimašius neskuba tvirtinti, kad ieško, kuo pakeisti „Vilniaus technologijų ir meno centrą“.

„Nesiečiau to su Vilniaus „Tech parku“, nes ar šis projektas vystysis sėkmingai, ar nesėkmingai, nenorėčiau dėl to prisiimti atsakomybės kol kas, nes deriname sutarties sąlygas. Bet kokiu atveju tokia infrastruktūra turi būti didelė, apimanti kelis aspektus ir per daug jos nebūtų. IrLondone, ir kitur mano tikslas yra į Lietuvą pritraukti tarptautinę patirtį turinčių startuolių, augimo tendenciją turinčių įmonių ar centrų, nes tai užtikrintų geriausią bendravimą su pasauliu tiek klientų prasme, tiek finansų rinkos prasme“, – sakė R.Šimašius.

Mero įsitikinimu, buvusi Sapiegos ligoninė tikrai nebus vienintelis toks centras – panašių ekosistemų startuoliams atsiras ir daugiau. Kol kas vietų ir galimų investuotojų R.Šimašius nesukonkretina.

Po viešnagės Londone R.Šimašiaus laukia Tel Avivas, kur Vilniaus meras ketina dalyvauti Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo diskusijoje, vyks susitikimai su merais. „Turėsime susitikimą ir su verslo atstovais panašiais tikslais“, – teigė Vilniaus vadovas.

Derybos su „Vilniaus technologijų ir meno centras“ turėtų baigtis šią savaitę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi