Lietuvoje

2015.10.19 20:38

D. Ražauskas: santykiai turi daug stadijų, meilė – tik aštunta jų

LRT TELEVIZIJOS laida „Stilius“, LRT.lt2015.10.19 20:38

Ekobendruomenės narys, blaivių švenčių „kiTaip“ organizatorius Darius Ražauskas užburia auditorijas ir surenka pilnas sales klausytojų. Savo žmoną atradimu vadinantis vyras sako, kad tam, jog išmoktum mylėti, įsimylėti – nebūtina.   

Lektorius pasakoja apie porų tarpusavio santykius, meilę ir šeimos svarbą. „Rytuose tuokiesi tam, kad išmoktum mylėti. Jie nežiūri į santuoką taip, kad abudu turi būti iš pirmo žvilgsnio labai įsimylėję, labai vienas kitą trauktų. Santykiai statomi metų metais, o mes maišome meilę su įsimylėjimu. Įsimylėjimas yra pirma santykių stadija, po to seka pripratimas, trūkumų matymas, ginčai, konfliktai, įžeidimai ir visos kitos stadijos. Meilė yra tik aštunta stadija, jeigu ištveriami visi ginčai ir konfliktai, ir atsiranda giluminė draugystė“, – aiškina D. Ražauskas. 

Iki šiol vaikinas stebisi, kad pradžioje jo ateidavo klausyti ne tik jauni, bet ir vyresni žmonės. „Buvau keistuolis, tai dauguma žmonių eidavo vien iš smalsumo, norėjo išgirsti, kaip galima gyventi ekobendruomenėje, kaip galima mesti gerą darbą, nedirbti ir skaityti seminarus apie psichologiją“, – prisimena lektorius, trejus metus gyvenęs su vienuoliais, skaityti paskaitų nuvykęs į Ameriką ir iki šiol padedantis ieškoti naujų sprendimų gyvenimo iššūkiams įveikti. 

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Stilius“ reportaže.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.