Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.19 16:52

„Lietuva gali”: patarimai verslui, kurie virsta realiais pasiekimais

2015.10.19 16:52

Kas sieja šiuolaikinės genų inžinerijos farmacijos pradininką prof. Vladą Bumelį ir prekybininkus dviračiais, „MG Baltic“ koncerno prezidentą Darių Mockų ir rankų darbo plytas gaminantį plytininką? Šiuos ir kitus didžiojo bei smulkaus verslo atstovus suvienijo SEB banko iniciatyva ne pirmus metus rengiamas verslumą skatinantis televizijos projektas „Lietuva gali”, jau pirmadienį startuojantis LRT televizijos eteryje. Jo tikslas – sujungti ilgamečių verslininkų patirtį ir pradedančiųjų iniciatyvumą ir taip  stiprinti verslą Lietuvos regionuose.

Nuo 2009 m. vykdomas TV projektas tęsiamas ir šiemet – SEB banko vadovai ir verslininkai grįžta į savo globotas įmones įvertinti, kokius sprendimus projekto dalyviai priėmė, kokius gautus patarimus įgyvendino ir kaip šiandien jiems sekasi versle.

„Verslo kūrimas ir vystymas yra sudėtingas procesas. Nuolat kinta ekonominė padėtis, keičiasi konkurencinė aplinka, vartotojų poreikiai ir lūkesčiai, patiems verslininkams kyla naujų verslo valdymo, plėtros klausimų. Kitaip tariant, versle visada turi būti pasiruošęs priimti reikiamus sprendimus. Todėl, tęsdami ilgametį projektą, grįžtame pas anksčiau konsultuotas įmonės įvertinti jų pasiekimų, pasižiūrėti, kuo jos gyvena šiandien, kokių naujų tikslų ir ambicijų turi“, – sako projekto konsultantas, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Aivaras Čičelis.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje iš viso veikia daugiau kaip 76  tūkst. mažų ir vidutinių įmonių, kurios sukuria didžiąją dalį darbo vietų, generuoja Lietuvos BVP liūto dalį.

Pasak Virginijaus Doveikos, SEB banko prezidento pavaduotojo ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus, lietuviai visada išsiskyrė kaip gana verslūs žmonės, norintys dirbti sau.

„Projekte „Lietuva gali“ sutiktos įmonės yra geras to pavyzdys. Kas po sunkmečio ieško naujo darbo, kas siekia savo svajonės ar paveldėjo verslą iš tėvų – visi jie vienaip ar kitaip turėjo ryžtis svarbiam sprendimui, nes nuosavas verslas – tai visų pirma didelė atsakomybė ir daug darbo. Šis projektas skatina verslininkus – dideles ir mažas bei vidutines įmones – dalintis patirtimi, padėti vieni kitiems ir taip skleidžia verslumo idėjas“, – sako V. Doveika, TV projekte konsultavęs ne vieną įmonę.

Naujas dokumentinių laidų ciklas „Lietuva gali” LRT televizijos eteryje startuoja spalio 19 d. ir tęsis iki 2016 m. sausio. Laidos bus rodomos kiekvieną pirmadienį 22.30 val. Jose į eterį sugrįš dauguma ankstesnių „Lietuva gali“ sezonų dalyvių ir geriausi šalies verslo lyderiai – Robertas Dargis, prof. Vladas Bumelis, Darius Mockus, Dainius Dundulis, Ignas Staškevičius, Ilja Laurs ir kiti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi