Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.04 16:39

Smarvei mažinti Klaipėdoje į nuotekų vamzdyną bus pilamas geležies chloridas

BNS 2020.05.04 16:39

Nemaloniems kvapams mieste mažinti į Klaipėdos nuotekų vamzdyną bus pilamas geležies chloridas, pirmadienį pranešė savivaldybė.

„Nemalonius kvapus neutralizuojančio preparato įterpimas jau pradėtas pagrindinėje miesto nuotekų siurblinėje Senosios Smiltelės gatvėje. Cheminė medžiaga specialiu dozatoriumi nuolat lašinama į nuotekų srautą ir joms tekant vamzdynu vyksta cheminė reakcija: geležies chloridas neutralizuoja supuvusio kiaušinio kvapą primenantį sieros vandenilį“, – teigia Klaipėdos miesto savivaldybė.

Ši technologija, anot savivaldybės, pasirinkta remiantis užsienio vandentvarkos įmonių patirtimi bei pačios įmonės „Klaipėdos vanduo“ 2019-ųjų pabaigoje atliktų eksperimentinių tyrimų rezultatais.

„Tęsiant bendrovės vykdomą kvapų mažinimo programą netrukus geležies chloridą planuojama įterpti ir į Dumpių nuotekų valyklos dumblo susimaišymo talpą. Tai bus jau trečioji iš septynių numatytų priemonių, kurias Klaipėdos miesto savivaldybės kontroliuojama bendrovė „Klaipėdos vanduo“ ketina įgyvendinti šiais metais“, – rašoma pranešime.

Uostamiesčio savivaldybė teigia, kad, pasak specialistų, nuotekose susidarančių nemalonių kvapų intensyvumas susijęs su gamtinėmis sąlygomis – lauko oro temperatūra, iškrentančių kritulių kiekiu. Vasaros laikotarpiu, esant aukštai oro temperatūrai ir mažėjant nuotekų kiekiams, jose greitėja puvimo procesai.

Anot „Klaipėdos vandens“ generalinio direktoriaus Benito Joniko, gamtos reiškiniai – ne vienintelė nemalonių kvapų atsiradimo priežastis.

„Kalbant apie kvapų kilmę, labai svarbus faktorius yra vartotojų įpročiai. Jei į kanalizaciją pilamos maisto ar kitos organinės atliekos, puvimo procesai gali prasidėti jau iš namo išeinančiame vamzdyne ir dėl to nemalonūs kvapais formuojasi miesto nuotekų tinkluose. Savo bendrovės padaliniuose kvapų mažinimo procesus mes galime valdyti ir tai darome, tačiau to, kas vyksta miesto gyvenamųjų namų, maitinimo ir kitų paslaugų teikimo vietų vamzdynuose, deja, ne“, – sakė jis.

Anot Klaipėdos savivaldybės, statistiniai duomenys rodo, kad per dešimtmetį Dumpių nuotekų valykloje iš atitekančio nuotekų srauto surenkamų atliekų kiekis išaugo daugiau negu dvigubai – nuo 130 iki 270 tonų per metus.

„Tai įrodo, kad vartotojai į kanalizaciją išmeta vis daugiau to, ko ten neturėtų būti – puvimą skatinančių atliekų“, – rašoma pranešime.

Klaipėdiečiai smarve mieste skundžiasi ne vienus metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi