Lietuvoje

2020.05.04 15:44

Veryga: geležinkeliu Lietuvą galės pasiekti didesni apsaugos priemonių kroviniai

atnaujinta 16.01
BNS2020.05.04 15:44

Lietuva šiuo metu yra pakankamai apsirūpinusi apsaugos priemonėmis ir nesant skubaus poreikio geležinkeliu galės atvykti didesni kroviniai, kad ir lėčiau, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Oro transportas buvo labai aktualus, kai reikėjo, kad greitai šios priemonės pasiektų Lietuvą. Dabar tokios skubos nebėra ir geležinkeliu gali atkeliauti didesni, didesnės masės kroviniai“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Vilniaus intermodaliniame terminale sakė A. Veryga.

Terminale iškrauta pirmoji traukiniu iš Kinijos atkeliavusi asmens apsaugos priemonių siunta, skirta Lietuvos medikams.

„Greitis nebėra toks didelis, bet Lietuva saugiau jaučiasi turėdama priemonių ir likusi dalis atkeliauja tam, kad mes galėtumėme būti apsirūpinę ilgesniam laikotarpiui, jei infekcijos protrūkis kartotųsi“, – teigė A. Veryga.

Lietuvos kariuomenės atstovas Ekstremalių situacijų operacijų centre Aurimas Guščius sakė, kad priemones gabenti traukiniais yra ekonomiškiau.

„Šiandien atvyko pimasis traukinys, pirmasis sąstatas, jis tikrai nebus paskutinis, nes gegužės 1 dieną išriedėjo dar vienas sąstatas. Šiame sąstate yra reikiamos apsauginės priemonės, apsauginiai skafandrai, 20 tūkst., 80 tūkst. vienkartinių kostiumų ir batų apsaugų. Pakuočių tūris pakankamai didelis ir ekonomiškai naudingiau gabenti geležinkelių keliais nei oro transportu“, – sakė A. Guščius.

Pirmadienį anksčiau per spaudos konferenciją Vyriausybėje A. Guščius pateikė informaciją, kad Lietuva yra užsitikrinusi mėnesio rezervą apsaugos priemonių gydymo įstaigoms.

„Nuo kovo pabaigos iki šios dienos yra atvykę į Lietuvą 28 mln. vienetų įvairių apsaugos priemonių iš beveik 32 mln. siuntos (...). Visas šis kiekis leido pasiekti užsibrėžtą tikslą, kad gydymo įstaigos turi sukaupusios 30 dienų rezervą apsaugos priemonių ir leis jas skirstyti pavaldžioms įstaigoms“, – sakė kariuomenės atstovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.