Lietuvoje

2020.05.04 14:24

Tyrimus atliekančios laboratorijos priverstos dirbti be laisvadienių, Veryga gali tik padėkoti

Sprendimas praėjusį ilgąjį savaitgalį koronaviruso tyrimus atlikti atsitiktiniams žmonėms lėmė, kad bent dalies laboratorijų darbuotojai dirbo be laisvadienių.

Į LRT kreipėsi Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos darbuotojai, kuriems praėjusį savaitgalį teko dirbti su papildomais 700 koronaviruso tyrimų. Jie skundėsi, kad buvo susidėlioję grafikus taip, kad turėtų bent po vieną laisvadienį, bet šiuos planus teko atšaukti.

Per praėjusį savaitgalį galimybę pasidaryti koronaviruso tyrimą galėjo visi norintieji, siuntimai jiems buvo dalinami prie įvairių traukos centrų, pavyzdžiųi, prekybos centrų.

Anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, tyrimams per savaitgalį buvo pakviesti apie 9 tūkst. atsitiktinių žmonių, išsitirti atvyko maždaug trečdalis.

Aurelijus Veryga mano, kad karantinas turėtų būti pratęstas: terminas vėl bus tradicinis – dvi savaitės

Paklaustas, kodėl šių tyrimų negalima buvo organizuoti darbo dienomis, kad laboratorijų medikai irgi galėtų pailsėti, ministras atsakė: „Aš iš tikrųjų noriu tik padėkoti laboratorijų darbuotojams dar kartą už jų darbą, nes jis nėra labai matomas visuomenėje ir kaip galima suprasti iš šito klausimo, tikrai jiems tenka dirbti sudėtingomis sąlygomis, dažnu atveju ir be laisvadienių, nes tyrimų Lietuva atlieka labai daug“.

Pasak jo, atsitiktinių žmonių tyrimams buvo pasirinktas savaitgalis, nes tuo metu laboratorijų apkrovimas kitais tiksliniais testais būna mažesnis.

„Deja, bet yra tokia situacija, nes darbo dienomis paėmus tuos mėginius jie tiesiog liktų neištirti galimai netgi keletą dienų“, – tvirtino A. Veryga.