Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.04 13:53

Vilnius atsakė į Verygos kritiką dėl COVID-19 tyrimų: vieno prekybos centro lankytojų tikrinimas nėra pagrįstas

LRT.lt 2020.05.04 13:53

Sveikatos apsaugos ministras pirmadienį pažėrė kritikos Vilniaus miesto savivaldybei dėl pažeistos centrinės valdžios patvirtintos sistemos, kaip nuo koronaviruso per praėjusį ilgąjį savaitgalį turėjo būti tiriami atsitiktiniai žmonės. Tuo metu Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis sako, kad pasirinkimas tirti tik vieno prekybos centro ir vieno turgaus lankytojus nėra pagrįstas.

P. Poderskis taip pat išskyrė, kad Vilniaus pasirinktas kodų dalinimas buvo saugesnė alternatyva.

„Kodų dalinimas virtualiai pasirinktas todėl, kad dalinimas masinėse vietose būtų sudaręs papildomus traukos centrus. Išsitirti norinčių Vilniuje yra gerokai daugiau ir sutraukus tokią masę žmonių į prekybos centrą ar turgų būtų kilusi grėsmė jų sveikatai. Be to, išgirdę šią žinią žmonės ten būriuotųsi visą savaitgalį. Išdalinę kodus nuotoliniu būdu apsaugojome vilniečius nuo nereikalingų rizikų, be to pasirinkimo galimybę turėjo ir tie, kurie nenori ar negali eiti iš namų. Taip pat nemanome, kad pasirinkimas tirti tik vieno prekybos centro ir vieno turgaus lankytojus yra pagrįstas, kadangi Vilniuje tokių traukos objektų turime daugybę“, – pastebi jis.

Anot administracijos direktoriaus, nuotolinis kodų dalijimas visiškai atitinka populiacijos tyrimo sumanymą.

„Nuotolinis kodų dalinimas visiškai įgyvendinimo populiacijos tyrimo sumanymą ir užtikrino atsitiktinę žmonių imti saugiai, bei atitiko šalyje įvesto karantino reikalavimus, pagal kuriuos gyventojams ne tik neskatinama būriuotis, bet ir draudžiama. Beje, pačiame ministro įsakyme nebuvo nurodyta tvarka, kad kodus reikia dalinti tik spausdintus.“, – sako jis.

LRT.lt primena, kad Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad tyrimams per savaitgalį buvo pakviesta apie 9 tūkst. atsitiktinių žmonių, išsitirti atvyko maždaug trečdalis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi