Lietuvoje

2020.05.04 13:48

Veryga siūlys pratęsti karantiną dviem savaitėms

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga mano, kad dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje įvestas karantinas bus dar kartą pratęstas, bet dar neaišku, kuriam terminui. Dabar galutinė jo data nustatyta gegužės 11-oji.

„Pats karantinas, manau, bus tęsiamas, o dėl terminų galėsime pasakyti, kai Vyriausybė dėl jų apsispręs“, – pirmadienį žurnalistams sakė ministras.

Vyriausybė į posėdį svarstyti karantino režimo rinksis trečiadienį.

A. Veryga sakė, kad siūlys karantiną tęsti dar dviem savaitėms: „Terminas vėl bus tradicinis – dvi savaitės“.

Vis dėlto A. Veryga ragino nebijoti pačios karantino sąvokos. Jis pabrėžė, kad ir dabar galiojant šiam režimui vis daugiau viešojo gyvenimo ir laisvalaikio erdvių tampa prieinamos, nes mažėja susirgimų skaičius.

Aurelijus Veryga mano, kad karantinas turėtų būti pratęstas: terminas vėl bus tradicinis – dvi savaitės

„Karantinas yra būtinas tam, kad galėtume valdyti infekciją, kurią iki šiol sekėsi valdyti gerai. Jeigu atšauksime, nebeturėsime visų tų įrankių ir nebegalėsime daugybės priemonių nei priimti, nei jų laikytis“, – tvirtino A. Veryga.

Lietuvoje iš viso buvo diagnozuota 1419 koronaviruso atvejų. Nuo ligos mirė 46, pasveikusiaisiais laikomi 638 žmonės, iš jų 132 yra sveikatos priežiūros specialistai.

Ligoninėse šiuo metu guli 114 COVID-19 pacientų, 14 jų yra reanimacijoje, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 8 žmonėms, su deguonies kaukėmis yra 26 asmenys.