Lietuvoje

2020.05.05 00:00

Keturiasdešimt devintoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

LRT.lt, BNS, ELTA2020.05.05 00:00

Lietuvoje tęsiasi karantinas. Naujausiais pirmadienio ryto duomenimis, šalyje iš viso nustatyti 1423 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1423; pasveikusių: 678; mirčių: 46.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

9 nauji atvejai Lietuvoje

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad pirmadienį nustatyti 9 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso Lietuvoje patvirtinta 1419 COVID-19 atvejų. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gegužės 4 d. duomenimis iš viso patvirtinta atvejų 1419, sergančiais laikomi 733 žmonės.

Mirusių nuo COVID 19 žmonių yra 46. Pasveikusiųjų skaičius pirmadienį išaugo nežymiai, trimis žmonėmis iki 638. NVSC duomeinimis, izoliacijoje yra 357 žmonės.

Reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ pasipylė koronaviruso atvejai

Koronaviruso atvejų reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ – toliau daugėja. Kaip LRT naujienų tarnybai patvirtino NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė, sekmadienio vakarą užsikrėtusių asmenų skaičius išaugo iki 7.

NVSC duomenimis, „Pušyno kelyje“ šiuo metu infekcija diagnozuota 6 pacientams ir vienam reabilitacijos centro darbuotojui. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lietuvos piliečiams panaikinti apribojimai išvažiuoti iš šalies

Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas, nuo pirmadienio Lietuvos piliečiams be apribojimų galima išvykti iš šalies.

Nuo kovo vidurio iki šiol iš šalies leista tik užsienyje dirbantiems arba gyvenantiems Lietuvos piliečiams. Nuo karantino pradžios iki šiol iš Lietuvos pasieniečiai neleido išvykti daugiau kaip puspenkto šimto žmonių.

Iš kaimyninių valstybių Lenkija ir Rusija šiuo metu užsieniečių neįsileidžia, Baltarusija ir Latvija kitų šalių piliečiams įvažiuoti leidžia. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Žada pratęsti karantiną

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga mano, kad dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje įvestas karantinas bus dar kartą pratęstas, bet dar neaišku, kuriam terminui. Dabar galutinė jo data nustatyta gegužės 11-oji.

„Pats karantinas, manau, bus tęsiamas, o dėl terminų galėsime pasakyti, kai Vyriausybė dėl jų apsispręs“, – pirmadienį žurnalistams sakė ministras.

Vyriausybė į posėdį svarstyti karantino režimo rinksis trečiadienį. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nuo kito trečiadienio atnaujinami reguliarūs skrydžiai iš Vilniaus oro uosto

Lietuvai ir kai kurioms Europos šalims švelninant koronaviruso karantino apribojimus bei dėl konkrečių skrydžių poreikio sutarus tarpvalstybiniu lygiu – Vilniaus oro uoste nuo gegužės 13 dienos bus tęsiami reguliarūs keleiviniai skrydžiai. Pirmieji du maršrutai iš Vilniaus oro uosto – Ryga ir Frankfurtas, rašoma pranešime.

„Manome, kad laipsniškam keleivinių skrydžių draudimo pašalinimui atėjo laikas ir tam šalies oro uostai turi aiškią strategiją bei ruošiasi maksimaliai. Visa tai yra daroma tik atsižvelgiant į naujausias saugumo rekomendacijas, situaciją dėl koronaviruso konkrečioje šalyje, į kurią vykstama, bei oro linijų planus.

Frankfurtas šiame keleivinių skrydžių draudimo švelninimo kontekste yra labai svarbus, nes per šį oro uostą oro bendrovės siūlo daug jungiamųjų skrydžių į skirtingas Europos ir pasaulio šalis“, – teigia Aurimas Stikliūnas, Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Dėl tyrimų – konfliktas tarp ministerijos ir Vilniaus savivaldybės

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį pareiškė, kad Vilniaus miesto savivaldybė nesilaikė centrinės valdžios patvirtintos sistemos, kaip nuo koronaviruso per praėjusį ilgąjį savaitgalį turėjo būti tiriami atsitiktiniai žmonės.

Ministras per spaudos konferenciją sakė, kad Vilniaus valdžia susikūrė savo tvarką ir nusprendė vadovautis savais kriterijais atlikdama tyrimus atsitiktiniams žmonėms.

„Toks elgesys kelia labai rimtą susirūpinimą ir jeigu savivaldybė savarankiškai apsisprendžia nesilaikyti operacijų vadovo sprendimo, tai kyla grėsmė, kad ir ateityje gali sprendimus priiminėti tokiu principu, kuris galioja kažkoks kitoks, nei visai Lietuvai“, – sakė A. Veryga. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Ilgojo savaitgalio metu fiksuoti pažeidimai: nereguliuojami pirkėjų srautai, saugaus atstumo nesilaikymas

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys tikina, kad praėjęs ilgasis savaitgalis rodo, kad verslas, šalyje sušvelninus karantino režimą, elgiasi atsakingai. Tiesa, pažeidimai, anot jo, dar tebefiksuojami.

G. Surplys pirmadienį spaudos konferencijos metu pasakojo, kad įvairios tarnybos praėjusį ilgąjį savaitgalį daugiausiai su karantino režimo nesilaikymu susijusių pažeidimų fiksavo grožio salonuose.

Pasak premjero patarėjo, Valstybės augalininkystės tarnyba savaitgalį atliko patikras 994-iose vietose ir tik 12-oje procentų tų vietų buvo nustatyti pažeidimai. Anot G. Surplio, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba per savaitgalį patikrino 57-ias prekybos vietas – 26-iuose procentuose jų nustatyti pažeidimai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Verslai jau nuo pirmadienio gali kreiptis dėl 50 proc. nuomos kompensavimo

Smulkus ir vidutinis verslas, kurio veikla buvo sustabdyta karantino metu, jau nuo pirmadienio 15 val. galės kreiptis dėl valstybės paramos kompensuoti 50 proc. verslo nuomos kainos, nuotolinėje Vyriausybės spaudos konferencijoje pranešė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, taip pat laikinai einantis ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas.

„Ketvirtadienį vakare buvo gautas Europos Komisijos leidimas. Jau nuo šiandien 15 val. bus galima teikti paraiškas daliniam nuomos mokesčio kompensavimui“, – sako Ž. Vaičiūnas.

Anot jo, tai svarbu toms įmonėms, kurių veikla buvo uždrausta dėl karantino. Jos galės pasinaudoti 50 proc. nuomos mokesčio kompensacija, kurią suteiks valstybė. Tiesa, norint gauti nuolaidą, nuomotojas turės suteikti bent 30 proc. nuolaidą, o nuomininkui liks susimokėti likusius 20 proc.

Prevenciškai bus tikrinami prekybos centrų darbuotojai

Siekiant užkirsti kelią tolimesniam COVID-19 plitimui, prevenciškai bus tiriami parduotuvių bei kitų prekybos vietų darbuotojai, tiesiogiai aptarnaujantys pirkėjus. Jiems laboratoriniai tyrimai bus atliekami Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro (SAM) Aurelijaus Verygos nustatyta prioriteto tvarka, skelbia SAM.

Nuo šiol prevenciškai bus tiriami darbuotojai, dirbantys prekybos vietose, kurios yra gydymo ar globos paslaugas teikiančiose įstaigose arba yra nutolusios nuo šių įstaigų ne toliau kaip 200 metų. Prioriteto tvarka bus tiriami ir visi vyresni nei 60 metų amžiaus darbuotojai, taip pat tie, kurie dirba prekybos vietose, esančiose dideliuose prekybos centruose (kuriuose yra dideli lankytojų srautai). Daugiau apie tai skaitykite čia.

Pokyčiai vairavimo egzaminų metu

Nuo šiandienos, gegužės 4-osios „Regitra“ atnaujina egzaminavimą B kategorijos vairuotojams. Įmonės generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas sako, kad imtasi visų saugumo priemonių, tačiau be standartinių priemonių, „Regitros“ automobiliuose atsirado papildomų saugumą padėsiančių užtikrinti apsaugos priemonių.

„Be standartinių priemonių, tokių, kaip kaukės ar pirštinės mes automobiliuose sumontavome petrvaras, kurios atskirs laikantįjį egzaminą ir egzaminuotoją. Taip pat, bus matuojama atvykusiųjų temperatūra“, – LRT.lt pasakojo S. Šuminas.

Jis tikisi, kad į egzaminą atėję vairuotojai bus supratingi ir pasiruošę – atsineš vienkartines pirštines ir veido kaukes. Tačiau, jei tokių apsaugos priemonių vairuotojas neturės, „Regitra“ neketina jam neleisti laikyti egzamino. S. Šumino teigimu, esant poreikiui, „Regitra“ suteiks vienkartines apsaugos priemones. Daugiau apie tai skaitykite čia.