Lietuvoje

2020.05.04 10:14

Ilgojo savaitgalio metu fiksuoti pažeidimai: nereguliuojami pirkėjų srautai, saugaus atstumo nesilaikymas

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.05.04 10:14

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys tikina, kad praėjęs ilgasis savaitgalis rodo, kad verslas, šalyje sušvelninus karantino režimą, elgiasi atsakingai. Tiesa, pažeidimai, anot jo, dar tebefiksuojami.

G. Surplys pirmadienį spaudos konferencijos metu pasakojo, kad įvairios tarnybos praėjusį ilgąjį savaitgalį daugiausiai su karantino režimo nesilaikymu susijusių pažeidimų fiksavo grožio salonuose.

Pasak premjero patarėjo, Valstybės augalininkystės tarnyba savaitgalį atliko patikras 994-iose vietose ir tik 12-oje procentų tų vietų buvo nustatyti pažeidimai. Anot G. Surplio, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba per savaitgalį patikrino 57-ias prekybos vietas – 26-iuose procentuose jų nustatyti pažeidimai.

„Pažeidimai yra tokie, kad parduotuvėse nereguliuojamas pirkėjų srautas, turgavietėse žmonių srautai tiesiog yra per dideli, nesilaikoma vieno metro atstumo eilėse, nėra informacijos prie vartų turguose, prie įėjimų į parduotuves. Prekiautojai dezinfekcinį skystį kartais išima tik tada, kai ateina tikrintojas. Taip neturėtų būti“, – apie tarnybų fiksuotus karantino pažeidimus pasakojo G. Surplys.

Pasak jo, praėjusio ilgojo savaitgalio metu policija dėl karantino pažeidimų surašė 151 administracinių nusižengimų protokolą.

„Ilgasis motinos savaitgalis praėjo pakankamai drausmingai, ramiai ir tai leidžia tikėtis, kad galėsime judėti toliau su karantino švelninimais“, – reziumavo G. Surplys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.