Lietuvoje

2020.05.04 10:06

Nausėda ir Skvernelis pasveikino Latviją su nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiu

atnaujinta 17.27
BNS2020.05.04 10:06

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasveikino Latvijos vadovą Egilą Levitą ir visus Latvijos žmones švenčiant 30-ąsias šalies nepriklausomybės atkūrimo metines.

„Šiemet Lietuva ir Latvija kartu mini prasmingą valstybingumo sukaktį – nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Šiandien galime pasidžiaugti ne tik sunkiai iškovota laisve, bet ir itin glaudžiu bendradarbiavimu tiek dvišaliu lygmeniu, tiek Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje stiprinant ją“, – pirmadienį Prezidentūros išplatintame pranešime cituojamas G. Nausėda.

„Bendra Lietuvos ir Latvijos istorija mus sutelkia ir įpareigoja. Vertiname laisvę, todėl bendromis jėgomis ją giname ir siekiame savo žmonių saugumo ir visapusiškos gerovės užtikrinimo“, – teigė jis.

Anot Lietuvos prezidento, nuoširdi abiejų tautų žmonių bičiulystė ir bendros iniciatyvos dar labiau stiprina abi šalis siejantį ryšį, o pasauliui susiduriant su neeiliniu iššūkiu – pandemija – Baltijos šalių pavyzdinis bendradarbiavimas ir vienybė kovojant su jos pasekmėmis parodė, kad tik bendromis jėgomis galime įveikti šią negandą.

G. Nausėda, pasak Prezidentūros, Latvijai palinkėjo ilgų klestėjimo metų, o jos piliečiams – sveikatos, santaikos ir visokeriopos sėkmės.

1990 metais gegužės 4 dieną Latvija paskelbė atkurianti šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Premjeras pasveikino Latviją su Nepriklausomybės atkūrimo 30-ųjų metinių proga

„Šiais metais šventė bus kitokia dėl COVID-19 pandemijos, kuri smogė mūsų šalims. Ji yra išmėginimas mūsų šalių sveikatos sistemoms, ekonomikos atsparumui bei žmonių ir valstybių tarpusavio solidarumui. Vis dėlto esu įsitikinęs, kad sėkmingas Baltijos valstybių tarpusavio bendradarbiavimas leis mums išspręsti pandemijos keliamus iššūkius ir kad krizė mus sustiprins.

Šiandien galime didžiuotis, kad Lietuva ir Latvija yra labai artimos tarptautinės bendruomenės partnerės, kurias vienija bendros demokratinės vertybės, tikslai Europos Sąjungoje ir NATO bei regioninio saugumo siekiai. Neabejoju, kad šie bendri tikslai ir šiandienos iššūkiai toliau stiprins mūsų partnerystę“, – sakoma premjero sveikinime.

Latvijos žmonėms S. Skvernelis palinkėjo santarvės ir klestėjimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.