Lietuvoje

2020.05.03 21:06

Iniciatyva „Stiprūs kartu“ baigia darbą: kasdieninę pagalbą teikė net 4 tūkst. savanorių

Izabelė Pukėnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.03 21:06

Darbą baigia iniciatyva „Stiprūs kartu“ - įvairią pagalbą teikę 4-i tūkst. savanorių sako kasdien gavę vis mažiau pagalbos prašymų, daugelis jų su žmonėmis, kuriems reikia padėti, bendrauja tiesiogiai, todėl poreikio palaikyti telefono liniją 1827 nebeliko.

„Stiprūs kartu“ savanoriai vyko padėti tiems, kas negalėjo įsigyti maisto, vaistų, prašė išsiųsti siuntinius ar kitokios pagalbos.

Taip telefono ragelis per karantino piką kasdien kilo 500 kartų. Tarnauti dievui, tėvynei ir artimui - tai skautų šūkis ir vertybės, kurių vedami šios organizacijos nariai prisijungė prie iniciatyvos „Stiprūs kartu“. Skambučių centre savanoriaujanti skautė Eglė Liagaitė sako, kad prie komandos prisijungė, nes norėjo padėti į bėdą patekusiems žmonėms.

„Prasidėjus karantinui buvau nusprendusi, kad niekur nesavanoriausi, mokysiuos ir sėdėsiu namie. tada supratau, kad jaučiuosi labai bejėgiškai, nes negaliu nieko pakeisti, mane kaip ir daugelį žmonių pradėjo kamuoti didelis nerimas dėl to, kas vyksta ir supratau, kad vienintelis būdas, kaip galiu būti naudinga yra pradėti savanoriauti“, – sako savanorė Eglė.

Savanorė sako, kad dažniausiai žmonės prašydavo už juos apsipirkti parduotuvėje, prekes ar vaistus atvežti į namus.

Tokį prašymą gavo ir šįkart. Su tuo pačiu pirkinių sąrašu savanorė Eglė keliauja į prekybos centrą. O iš jo - pas pagalbos paprašiusį vilnietį.

Tai vienas paskutinių iniciatyvos „Stiprūs kartu“ gerų darbų - šiandien šis projektas darbą baigia.

„Kartais važiuojame remontuoti kompiuterių, tokie paprasti dalykai, bet niekas jų dabar nedaro - o žmonėms ypač vyresniems, iškyla tos problemos“, – pristatyta laidos archyviniuose kadruose.

Iš viso iniciatyvos „Stiprūs kartu“ savanoriai įvykdė daugiau nei 2 tūkstančius 2 šimtus iškvietimų visoje Lietuvoje ir sulaukė daugiau kaip 6 tūkstančių pagalbos prašymų. Anot iniciatyvos koordinatorės, anksčiau žmones slėgusios problemos, per karantiną ypač paaštrėjo.

„Pastebėjom tokį liūdną faktą, kad Lietuvoje yra daug socialinių problemų. Daugybė problemų yra ilgalaikių ir ne karantino sukeltų,o pagrinde tai yra skurdas, žmonės skambindavo prašydami paremti maistu, tai tokių prašymų sulaukdavome daug ir dėka mūsų rėmėjų daugeliui pagelbėjome“, – sako „Stiprūs kartu“ koordinatorė Inga Naruševičiūtė.

Anot savanorių, pasitaikydavo ir kuriozinių prašymų – savanoriams net teko ieškoti jaunavedžiams liudininkų.

Nors „Stiprūs kartu“ savo darbą ir baigia, žmonės, kuriems per karantiną reikia pagalbos, gali kreiptis į savo miesto savivaldybes.