Lietuvoje

2020.05.03 15:43

Reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ pasipylė koronaviruso atvejai: vakare pranešta apie 7 sergančius

iki savaitgalio darbuotojai profilaktiškai nebuvo tikrinti; atnaujinta 19.59

Koronaviruso atvejų reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ – toliau daugėja. Kaip LRT naujienų tarnybai patvirtino NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė, sekmadienio vakarą užsikrėtusių asmenų skaičius išaugo iki 7.

NVSC duomenimis, „Pušyno kelyje“ šiuo metu infekcija diagnozuota 6 pacientams ir vienam reabilitacijos centro darbuotojui.

„Pušyno kelias“ tampa dar vienu koronaviruso židiniu?

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) padalinyje, reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ iki sekmadinio popietės patvirtinti 5 nauji užsikrėtimo koronaviruso atvejai. Pirminiais duomenimis, visi užsikrėtę asmenys yra pacientai.

Vakar, pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistų sudarytą su pacientu sąlytį turėjusių reabilitacijos centro darbuotojų ir pacientų sąrašą, buvo paimti 74 asmenų tepinėliai iš kurių 5 nustatyti teigiami. Taip pat šiuo metu izoliacijoje yra 15 darbuotojų, kurie turėjo sąlytį su sirgusiu pirmuoju asmeniu, tačiau atliekant epidemiologinę diagnostiką gali būti nustatyta ir daugiau medikų, kuriems bus reikalinga izoliacija.

Šiandien NVSC specialistai tęsia epidemiologinę diagnostiką ir vertina esamą padėtį, todėl netrukus pateiks RVUL administracijai privalomus nurodymus bei rekomendacijas, kaip užtikrinti pacientų saugumą bei suvaldyti viruso plitimą.

Įstaigoje nebuvo tikrinti profilaktiškai

Reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ šeštadienį patvirtinus koronaviruso infekciją vienam pacientui, įstaigoje atliekami patikrinimai. Specialistai atkreipia dėmesį, kad iki šiol įstaigos darbuotojai dėl koronaviruso profilaktiškai nebuvo patikrinti.

Centre „Pušyno kelias“, kuris yra Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės padalinys, vidutinio amžiaus pacientas gydytas dėl traumos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistų teigimu, kol kas nustatyta 16-a artimą kontaktą su užsikrėtusiuoju turėjusių žmonių: 15-a centro medikų ir vienas pacientas, tačiau skaičius gali didėti.

Žinios. Dėl koronaviruso grėsmės – patikrinimas reabilitacijos centre „Pušyno kelias“

Centro atstovė Rolanda Lingienė sako, kad „Pušyno kelio“ darbuotojai profilaktiškai dėl koronaviruso iki šiol nebuvo patikrinti. Tiriami gali būti visi įstaigos darbuotojai.

„Mano žiniomis, šis reabilitacijos centras nebuvo įtrauktas į jų prioritetus, ir nebuvo atėjusi eilė išsitirti jų darbuotojams. Labai tikiuosi, kad ir nebus rasta [viruso – LRT.lt] jau tarp darbuotojų, bet, vertinant epidemiologiniu požiūriu, tai reabilitacijos centras, sakyčiau, drįsčiau abejoti, ar tai nėra prioritetinė sritis, todėl, kad gydomi yra pacientai tikrai ne pačios geriausios imuninės būklės.

Kas dar svarbiau, jie gydomi ne trumpą laiką. Stacionare pacientai gali iš jo išvykti ir po keleto dienų, iš reabilitacijos centrų, į kuriuos jie patenka po sudėtingų intervencinių procedūrų, po traumų, paprastai neišvyksta greitai namo“, – sako R. Lingienė.

NVSC atstovė pabrėžia, kad infekcijos išplitimo rizika, jei ji patenka į įstaigą, yra gana didelė.

„Juo labiau, kad ir procedūros įvairios daromos, tokios kaip masažai, įvairios kitos atstatomosios procedūros, kur nėra lengva kartais ir laikytis tų visų protokolo reikalavimų“, – priduria R. Lingienė.