Lietuvoje

2020.05.03 13:49

Lingienė: viruso tendencijos suteikia atsargaus optimizmo, bet susirūpinimas išlieka

Vaidotas Beniušis, BNS2020.05.03 13:49

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai sako, kad lėtėjantis koronaviruso plitimas Lietuvoje suteikia atsargaus optimizmo, bet išlieka susirūpinimas dėl židinių slaugos ir globos namuose.

Sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį pranešė, kad per parą patvirtinti keturi nauji koronaviruso atvejai – BNS duomenimis, tai mažiausias rodiklis nuo kovo vidurio.

„Tendencijos suteikia atsargaus optimizmo, bet susirūpinimas išlieka dėl židinių slaugos ir globos namuose, kur gyvena rizikos grupių pacientai“, – BNS sekmadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Jos duomenimis, po du naujus atvejus pastarąją parą patvirtinta Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse.

Naujausias nerimą keliantis atvejis nustatytas Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ – čia COVID-19 infekcija šeštadienį patvirtinta dėl traumos gydytam vidutinio amžiaus pacientui.

Anot R. Lingienės, nustatyta, kad didelės rizikos sąlytį su susirgusiu žmogumi turėjo penkiolika medicinos centro darbuotojų ir vienas pacientas, jų tyrimai atliekami, nurodyta nedelsianti atlikti patalpų dezinfekciją.

Vienas patvirtintas atvejis susijęs su Kretingos rajono Kartenos slaugos ligonine – čia susirgo artimas ligoninės darbuotojui asmuo.

Pirmųjų gerų žinių gauta iš Klaipėdos hospiso – čia atlikus pakartotinius tyrimus viruso nerasta pas trylika asmenų, kuriems anksčiau patvirtinta infekcija. Tyrimai bus pakartoti pirmadienį.

Židinys rusena Antavilių pensionate Vilniaus pakraštyje – infekcija iš viso nustatyta vienuolikai gyventojų ir penkiems darbuotojams.

Globos namuose „Senevita“ ištyrus visus gyventojus jiems virusas nenustatytas, bet kol kas dar yra nepasveikusių darbuotojų.

Galutinai židinys nelaikomas užgesintu ir Klaipėdos universitetinės ligoninės slaugos skyriuje.

„Visi didieji židiniai susiję su slauga ir globa. Tai iššūkis tiek socialinės globos, tiek sveikatos sistemai. Įstaigų vadovai ir darbuotojai turi atsakingai laikytis visų įmanomų infekcijų kontrolės priemonių“, – BNS sakė R. Lingienė.

Iš viso iki šiol virusas Lietuvoje buvo patvirtintas 1410 žmonių, mirė 46 žmonės.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.