Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.03 09:22

VRK pirmininkė Matjošaitytė: nematome galimybių atidėti Seimo rinkimus

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.05.03 09:22

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tariasi su sveikatos priežiūros specialistais, kaip rudenį užtikrinti saugius Seimo rinkimus. Pasak komisijos pirmininkės Lauros Matjošaitytės, kol kas neplanuojama atidėti spalio 11-ąją numatytų rinkimų.

VRK pirmininkė pažymi, kad kol kas lieka daug nežinomųjų – sunku pasakyti, ar bus antroji koronaviruso pandemijos banga, o jei ji bus, ar tai palies tik konkrečias vietas, ar visą šalį.

„Vienokių ar kitokių priežasčių atidėti tuos rinkimus kol kas nematome galimybių. Ruošiamės. Nežinome, ar bus antra pandemijos banga, ar bus spalio, ar lapkričio mėnesį. Galbūt ekstremalioji situacija bus paskelbta tik viename regione, vienoje savivaldybėje, o galbūt užsienyje kažkas vyks, Lietuvoje nevyks.

Bus tariamasi su sveikatos priežiūros ir kitų institucijų kompetentingais specialistais. Nevyriausybinės organizacijos įtraukiamos, pilietinė visuomenė. Lauksime visų patarimų ir pasiūlymų, kaip geriau suorganizuoti rinkimus esant ekstremalios situacijos padėčiai ar karantinui“, – sako L. Matjošaitytė.

Pasak jos, numatyta, kad rinkėjai ir stebėtojai turės dėvėti kaukes, laikytis atstumo bei turėti galimybę dezinfekuoti rankas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi