Lietuvoje

2020.05.03 07:01

Šalies vadovai sveikina mamas Motinos dienos proga

atnaujinta 11.12
LRT.lt2020.05.03 07:01

Prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis sveikina visas Lietuvos mamas Motinos dienos proga.

Ministras pirmininkas savo sveikinime šalies motinoms linki būti stiprioms, laimingoms ir mylimoms.

„Jos mus mylės besąlygiškai – kur bebūtume, ką bedarytume. Jos mums padės kuo tik galėdamos – ko bepaprašytume. Jos mūsų visad ilgėsis ir lauks – net jei kiekvieną dieną lankytume. Jos džiaugsis ir didžiuosis, jos saugos ir globos, jos nuramins ir paguos. Jos – mūsų Mamos. Pačios brangiausios ir vienintelės. Nuoširdžiai sveikinu visas Mamas. Būkite stiprios. Būkite laimingos. Būkite mylimos“, – sakoma premjero sveikinime.

Prezidentas G. Nausėda sveikinime prisiminė ir savo motiną.

„Ši obelis man yra simbolis. Mama buvo ypač artimas man žmogus. Ir kiekvienam, nesvarbu, ar mamytė jau Anapilin iškeliavusi, ar gyva, ji yra tas žmogus, iš kurio semiamasi tvirtybės, iš kurio semiamasi gyvenimiškos išminties ir, svarbiausia, iš kurio semiamasi meilės. Todėl aš noriu, kad ši obelėlė, apsipylusi žiedais, džiugintų visų mūsų širdis“, – sakė šalies vadovas.

„Kur jūs bebūtumėte, ar būtumėte pasaulio lietuvių bendruomenės narė toli nuo Tėvynės, ar būtumėte nedideliame Lietuvos miestelyje, ar būtumėte sostinėje, šiandien kiekvienai iš Jūsų iš mūsų abiejų keliauja patys gražiausi, patys šilčiausi linkėjimai“, – Lietuvos mamas sveikino pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

„Obelys visoje Lietuvoje buvo sodintos 2018 metais akcijos „Sodinu obelaitę – puošiu Lietuvą, gerbiu Motinų atminimą“ metu pagerbiant iš Sibiro negrįžusių, tyliai karo ir pokario žiaurumus, netektis, nepriteklius išgyvenusių, savo svajonių dėl vaikų atsisakiusių motinų atminimą. Idėją tada palaikė ir padėjo įgyvendinti ir Prezidentūra.

Šiandien obels sodinimas Prezidentūros kieme yra simbolinė šios akcijos tąsa ir pagerbimas visų motinų, kurios, dorai augindamos savo vaikus, augino ir augina visą Lietuvą“, – rašoma prezidentūros pranešime.

Prezidento feisbuko paskyroje paskelbtas sveikinimo vaidzo įrašas:

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis Seimo ir savo vardu taip pat sveikina visas Lietuvos mamas Motinos dienos proga.

„Šiandien siunčiame linkėjimus ir didelę meilę žmonėms, kuriuos mylime labiau už viską. Ši diena įprasmina tai, kas esame, kuo svajojame būti, kuo tikime ir ką branginame. Motinos dieną siųskime linkėjimus, norėdami savo mamoms sveikatos, ilgų metų ir gražiausių dienų. Esame Lietuvos sūnūs ir dukros, būkime kartu ir skelbkime, kad visą ko prasmė yra mes”, – sako parlamento vadovas.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23