Lietuvoje

2015.10.19 12:51

Keli šimtai Lietuvos karių išvyksta į Ispaniją

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.10.19 12:51

Lietuvos kariai iš skirtingų Sausumos pajėgų dalinių šiomis savaitėmis dalyvauja įvairiose tarptautinėse pratybose ir karinėse varžybose Ispanijoje, Vokietijoje, Latvijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Apie 200 Lietuvos sausumos pajėgų karių Baltijos bataliono sudėtyje dalyvaus NATO pratybose „Trident Juncture“.

Spalio 19 ddieną į NATO pratybų „Trident Juncture 2015“ sausumos pajėgų komponento lauko taktines pratybas Ispanijoje išvyksta Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kuopa su štabo elementu, sustiprinta Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono prieštankiniu būriu – iš viso apie 200 karių.

Šis Lietuvos jungtinis vienetas Ispanijos San Gregorio poligone veiks trišalio Baltijos bataliono (BALTBAT) sudėtyje, kuris 2016 metais priskirtas budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl. NATO Response Force, NRF).

Lietuva į šias pratybas be Sausumos pajėgų karių taip pat skiria beveik 50 vienetų karinės technikos, Karinių jūrų pajėgų priešmininį laivą M53 „Skalvis“. Paramą pratybose dalyvaujantiems kariams užtikrina Lietuvos kariuomenės logistai, karo policininkai ir karo medikai.

Iki lapkričio 6 d. Ispanijoje, Italijoje ir Portugalijoje ir dar keliose kitose vietovėse Belgijoje, Kanadoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Vokietijoje vykstančios NATO pratybos „Trident Juncture 2015“ yra didžiausios nuo 2002 metų. Šių pratybų metu operacijas sausumoje, jūroje ir ore vykdys daugiau nei 36 tūkst. karių iš daugiau nei 30 NATO ir partnerių šalių.

Pratybose „Trident Juncture 2015” vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas budėti 2016 metais. NATO greitojo reagavimo pajėgas sudaro gerai pasiruošusios ir technologiškai pažangios daugianacionalinės pajėgos, susidedančios iš sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų operacijų pajėgų komponentų.

Pagrindinė Lietuvos sausumos pajėgų karių grupė į pratybas iš Šiaulių oro uosto išvyks spalio 19 dieną.