Lietuvoje

2020.05.02 18:08

NVSC tęsia patikrinimus dėl karantino: dažniausiai į režimą spjauna grožio paslaugų teikėjai

LRT.lt 2020.05.02 18:08

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai tęsia tikrinimus, kurių tikslas įvertinti, kaip Lietuvoje ilgąjį savaitgalį vykdoma prekybos ir paslaugų teikimo veikla – ar nepažeidžiami sušvelninto karantino metu nustatyti reikalavimai.

Patikrinimų metu vertinama, ar laikomasi būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų, t. y. ar ribojamas pirkėjų srautas, ar sužymėti atitinkami tarpai tarp pirkėjų eilėse, ar įleidžiami tik kaukes dėvintys ir ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis atvykę lankytojai, ar skelbiami įspėjimai rizikos grupių asmenims ir kitų karantino reikalavimų.

Šeštadienį iš viso patikrintos 763 prekybos ir paslaugų teikimo vietos. Didžiąją dalį – 62 proc. visų patikrintųjų sudarė grožio paslaugų teikėjai, 20 proc. patikrintų vietų – ne maisto (drabužių, avalynės, buities prekių ir kt.) prekybos vietos, 18 proc. – turgavietės, muziejai, sportavimo ir paslaugų vietos, botanikos sodai, viešosios vietos, kuriose prekiauta augalais, skirtais sodinti. Iš viso per penktadienį ir šeštadienį patikrintos 1256 prekybos, paslaugų teikimo ir kitos vietos, pažeidimai nustatyti 66-iose iš jų (5 proc.).

Pažeidėjams – baudos

Šeštadienį pažeidimai užfiksuoti 37-iose vietose (5 proc.). Didžioji dalis šių pažeidimų (78 proc.) priklausė grožio paslaugų teikėjams. 11 proc. visų nustatytų pažeidimų užfiksuota ne maisto prekybos vietose, 8 proc. – turgavietėse.

Kaip ir vakar, pagrindiniai pažeidimai buvo šie: paslaugos teikimo metu nedėvimos visos reikalingos apsaugos priemonės (nėra akių apsaugos priemonių), nepateikta įspėjanti informacija rizikos grupių asmenims. Nustatyta ir tokių atvejų, kai grožio paslaugos buvo teikiamos neturint šiai veiklai būtino leidimo-higienos paso.

Daugiausiai reikalavimų nesilaikančių paslaugų teikėjų ir prekybininkų šeštadienį buvo Klaipėdos apskrityje – 27 proc., Kauno – 22 proc., Vilniaus – 11 proc.

Nustatytiems pažeidėjams bus surašyti administracinių nusižengimų protokolai, skiriamos baudos.

Už minėtų reikalavimų nesilaikymą taikoma administracinė atsakomybė. Asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.