Lietuvoje

2020.05.02 13:19

Lingienė: naujausia koronaviruso statistika nuteikia pozityviai

Atnaujinta 13.41
Vaidotas Beniušis, BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2020.05.02 13:19

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai sako, kad naujausia koronaviruso statistika nuteikia pozityviai, infekcijos židinių skaičius Lietuvoje pastaruoju metu mažėja.

Iš per pastarąją parą patvirtintų septynių atvejų trys susiję su židiniais Klaipėdos apskrityje – infekcija nustatyta dviem Kretingos rajono Kartenos slaugos ligoninės paciento artimiesiems ir vienam Klaipėdos hospiso darbuotojo šeimos nariui.

„Vakar patvirtinti tik septyni atvejai. Tai nuteikia pozityviai. Trys yra Klaipėdos apskrityje – tai du Kartenos ligoninės paciento artimieji, pasiėmę pacientą iš ligoninės prieš savaitę, ir vienas Klaipėdos hospiso darbuotojo šeimos narys, darbuotojas buvo izoliuotas“, – BNS šeštadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Šiuo metu Kartenos slaugos ligoninėje serga 24 pacientai ir 5 darbuotojai.

Be Kartenos slaugos ligoninės ir Klaipėdos hospiso, didžiausią riziką keliantys viruso židiniai išlieka Antavilių pensionate ir Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centro slaugos skyriuje.

„Židinių skaičius labai sumažėjo“, – teigė R. Lingienė.

Kaip LRT RADIJUI sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė, Antavilių pensionate užfiksuotas dar vienas darbuotojo susirgimas COVID-19.

„Antavilių pensionate susirgo to paties korpuso, kuriame ir anksčiau fiksuoti darbuotojų atvejai slaugos personalo (susirgimų – LRT.lt). Dabar iš viso Antavilių pensionate yra susirgę 5 darbuotojai ir 10 globotinių“, – teigia G. Megelinskienė.

Lietuvos susirgimų kreivė nuteikia optimistiškai

R. Lingienė teigia, kad Lietuvoje įvesti griežti karantino reikalavimai davė rezultatų. Pasak jos, Lietuvos susirgimų kreivė neteikia optimistiškai.

„Pagal tai, kiek gauname informacijos apie patvirtintus atvejus, kreivė atrodo tikrai optimistiškai. Bet ji, žinoma, gali bet kuriuo momentu pakisti, nes atlaisvino verslą, prasidėjo žmonių judėjimas. Gavome pranešimų, kad yra daug aktyvių žmonių, kurie nesilaiko karantino reikalavimų, taip pat prekybos centruose nesilaikoma rekomendacijų. Tai situacija gali greitai pakisti (...) Dabar kreivė tikrai optimistiška. Taip, buvo daug suvaržymų, kurie daug kam nepatiko, bet šiandienos skaičiai – 7 patvirtinti atvejai, Lietuvai yra labai gerai“, – teigė ji.

Pasak R. Lingienės, kol nėra vakcinos nuo koronaviruso, kito kelio kaip saviizoliacija nėra

„Susirgimų skaičiai, kuomet nesiekia dvidešimt, o padaroma tikrai daug tyrimų, tai labai pozityvus rodiklis. Kol nėra vaistų ir vakcinos, kito kelio kaip izoliavimas ar distancijos laikymasis – nėra (...) Šios priemonės yra vienintelis kelias ir jos tikrai veikia. Pažiūrėkime, kaip tvarkėsi Kinija, Pietų Korėja, – jos ėmėsi taip pat tokių drakoniškų priemonių, nes kito kelio nėra. Arba visuomenė turi būti nerealaus brandumo“, – sakė ji.

Pasak R. Lingienės, lyginant su kitomis Europos šalimis, Lietuva su koronaviruso infekcija tvarkosi tikrai neblogai.

„Tikrai tvarkosi neblogai. Didžiuojuosi mūsų visuomene bei visais žmonėmis. Taip pat ir priimtais sprendimais bei kas juo vykdo. Nes priimti yra viena, o kas vykdo ir kaip vykdo tuos sprendimus, visai kas kita. Matosi susitelkimas ir susipratimas, tai nuteikia džiugiai“, – sakė ji.

Lietuvoje iki šiol nuo koronaviruso mirė 46 žmonės, patvirtinti 1406 atvejai.

Visoje Europoje virusas pražudė per 140 tūkst. žmonių.

Sušvelninus karantino sąlygas, sveikatos specialistai ragina gyventojus toliau vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai.

Koronavirusas didžiausią riziką kelia žmonėms, vyresniems nei 60 metų, taip pat sergantiems lėtinėmis ligomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.