Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.02 09:13

NVSC atstovė: Nemenčinėje užfiksuotas dar vienas koronaviruso atvejis, kuris tik iš dalies susijęs su ligos židiniu

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.05.02 09:13

NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė LRT RADIJUI sako, kad kol kas dar neturima duomenų apie atsitiktinai dėl koronaviruso ištirtų asmenų tyrimų rezultatus. Ji taip pat pastebi, kad penktadienį Nemenčinėje užfiksuotas dar vienas koronaviruso atvejis, kuris tiki iš dalies susijęs su ligos židiniu.

„Situacija dabar gerėja, kiekvieną dieną matome ne kritiškai didelį užregistruotų atvejų skaičių, atvejai yra dažniausiai susiję su židiniais. Vakar radome vieną atvejį Vilniuje, kuris gyvena Nemenčinėje. Prieš tai jo rezultatas buvo neigiamas ir vėliau, atlikus profilaktinius tyrimus, paaiškėjo, kad tyrimas (dėl COVID-19 – LRT.lt) yra teigiamas. Tai jau tik iš dalies su židiniu susijęs atvejis, nes Nemenčinė buvo vertinama kai rizikos teritorija ir vis dėl to dar tas maksimalus inkubacinis laikotarpis nėra pasibaigęs“, – sako G. Megelinskienė.

Ji taip pat pastebi, kad artėjant Motinos dienai, žmonėms nereiktų skubėti gyvai važiuoti jų sveikinti, nes rizika dar nedingo.

„Pasižiūrėjau analizę Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, susijusią su sergamumu pagal amžių, asmenų, vyresnių nei 65 amžiaus, grupėje Europoje koronavirusu užsikrėtę 186 tūkst. asmenų. Tai tikrai didelis skaičius ir palyginus su kitomis amžiaus grupėmis tai didžiausi skaičiai yra šioje amžiaus grupėje“, – LRT RADIJUI sako specialistė.

Ilgąjį savaitgalį dešimtyje šalies miestų atsitiktinai tiriami gyventojai dėl koronaviruso. Kaip teigia G. Megelinskienė, kol kas dar nėra aiškūs pirmieji rezultatai ir daugiau informacijos bus alima pateikti po savaitgalio.

„Labai greitai vadinamieji talonai pasibaigė, žmonės aktyviai registravosi. Matysime situaciją, kol kas, jei vakar dieną ir buvo atlikta tyrimų, kiek aš matau mūsų sistemoje, kol kas rezultatų neturime bent teigiamų. Po savaitgalio bus galima konkrečiau komentuoti, kiek teigiamų iš kiek. (...) Bendrai tokie tyrimai iš dalies yra gerai, gal pamatysime besimptomes ligos formas“, – teigia ji.

G. Megelinskienė sako, kad besimptomės ligos formos nėra būdingos tik COVID-19. Kartais žmonės jaučia nespecifinius ligos simptomus ir mano, kad tai tiesiog pavasarinis peršalimas.

„Kartais yra tokių atvejų, kai žmonės nejaučia specifinių ligos požymių ir tai nėra vienintelis COVID-19 tokia liga. Kartais jaučiami nespecifiniai ligos simptomai. Galbūt kartais taip ir įvardijama, kad galbūt jautė didesnį nuovargį, užgulusią nosį, tačiau manė, kad kalta orų kaita, žmonės net nepagalvojo, kad tai galėtų būti naujasis koronavirusas. (...) Iš tiesų viruso nešiotojų gali būti daug, jei požymių nėra jaučiama“, – pasakoja ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi