Lietuvoje

2020.05.02 08:15

Seimas linkęs centralizuoti priėmimo į darželius ir mokyklas sistemą

Milena Andrukaitytė, BNS2020.05.02 08:15

Seime skinasi kelią siūlymas centralizuoti priėmimą į valstybines ir savivaldybių ugdymo įstaigas – darželius ir mokyklas. Siūloma, kad tokia tvarka įsigaliotų nuo 2022 metų.

Parlamentas šią savaitę apsvarstęs pritarė tokioms konservatorės Gintarės Skaistės bei Švietimo ir mokslo komiteto vadovo „valstiečio“ Eugenijaus Jovaišo inicijuotoms Švietimo įstatymo pataisoms. Dar liko vienas balsavimas dėl jų priėmimo.

„Dėl šio įstatymo projekto sutarė visos suinteresuotos pusės: tiek Valstybės kontrolė, tiek savivaldybių asociacija, tiek tėvai, kurie paslauga naudojasi. Elektroninė registracija į darželius ir mokyklas leistų išspręsti keletą esminių problemų“, – projektą aptariant Seime sakė G. Skaistė.

Anot parlamentarės, elektroninė sistema leistų efektyviau planuoti ugdymo įstaigų tinklą, panaikintų piktnaudžiavimo galimybes.

Siūlymui vaikų priėmimą į mokyklas ir darželius organizuoti per centralizuotą prašymų pateikimo ir gyventojų informavimo informacinę sistemą yra pritarusi Vyriausybė.

Šiuo metu centralizuotas priėmimas į švietimo įstaigas, kai prašymai registruojami savivaldybėse internetu, nėra privalomas, jį vykdo apie pusė šalies savivaldybių: devynios turi bendrą priėmimo sistemą ir į vaikų darželius, ir į mokyklas, dar 20 – tik į darželius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt