Lietuvoje

2020.05.02 00:46

Šalies gyventojai puolė tirtis dėl COVID-19 neturint simptomų: laisvų vietų beveik nebeliko

Dešimtyje Lietuvos miestų pradėtas testavimas dėl koronaviruso. Ryte tirtis aktyviausiai registravosi mažesnių miestų gyventojai, o dabar – vilniečiai. Karštosios koronaviruso linijos koordinatorės teigimu, pusė mobiliųjų punktų, kur galima išsitirti, per dieną visiškai užpildyti.

Vilniaus mobilusis patikros punktas Valakampiuose – pustuštis. Matyti vos vienas kitas automobilis. Dar ketvirtadienį sveikatos apsaugos ministras nudžiugino nerimaujančius dėl koronaviruso: esą išsitirti galės visi norintys, net ir nejaučiantys simptomų.

Šį savaitgalį savivaldybės turėtų išdalyti kodus, pagal kurios gyventojai galėtų užsiregistruoti mobiliuosiuose punktuose. Pasak ministro, kodai turėtų būti dalijami žmonių traukos centruose.

Tačiau Vilniaus savivaldybė registruotis gyventojus kviečia internetu. Taip pat dalį kodų išsiuntė savanoriams, kurie prisideda prie kovos su koronavirusu, turgaviečių, prekybos centrų, vaistinių darbuotojams.

„Tiesiog manom, kad tai yra pavojinga, dalyti tokius dalykus, daryti kažkokį susigrūdimą, daryti žmonėms lūkestį, kad jie suplauktų į vieną vietą su simptomais ar ne, nerimaujantys dėl savo sveikatos. Tai yra tiesiog netikslinga. Tai reikia daryti elektroniniu būdu“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Kitos savivaldybės kodus dalijo tiesiogiai. Pavyzdžiui, Klaipėdos gyventojai juos galėjo pasiimti prekybos centre „Akropolis“ – penkių šimtų neliko per kelias valandas.

Kaune pasirinktos dvi gerai žinomos prekybos vietos, kurios iš anksto nebuvo skelbiamos. Marijampolėje savanorių punkte išdalyti du šimtai kodų.

Karštosios linijos koordinatorė Greta Beinaravičiūtė sako, kad ryte aktyviausiai registravosi mažųjų miestų gyventojai, vakare – didmiesčiai.

„Kaunas yra pilnai užpildytas, Vilniaus turime keletą likusių vakarinių laikų, apie dešimt, pilnai užpildytas yra Panevėžys, pilnai užpildytas Alytus ir Telšiai, jeigu gerai atsimenu ir Marijampolė“, – vardija G. Beinaravičiūtė.

Kvietimų tirtis per ilgąjį savaitgalį numatyta išdalyti ne mažiau nei 7 tūkstančius.