Lietuvoje

2020.05.01 18:51

Į mobiliuosius patikros punktus penktadienį žmonės registravosi aktyviai

Augustinas Stankevičius, BNS2020.05.01 18:51

Penktadienį į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus žmonės registravosi gana aktyviai, BNS informavo Karštosios linijos koordinatorė Greta Beinaravičiūtė.

„Registruojasi visi miestai panašiai aktyviai. Turime didesnį srautą nei įprastai nedarbo dieną“, – teigė ji.

G. Beinaravičiūtė sako, kad aktyvesnę gyventojų registraciją galėjo nulemti savivaldybių atsitiktiniems žmonėms dalinami kodai, tačiau kiek žmonių su jais jau užsiregistravo, ji teigia nežinanti.

„Neturime šitų skaičių, mes nematom, kadangi registruojame bendrą srautą“, – kalbėjo Karštosios linijos koordinatorė.

Mobilieji punktai Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Telšiuose ir Utenoje, anot jos, penktadienį užpildyti pilnai.

„Vilniuje dar šiek tiek vietų yra likę, Alytuje buvo laisvų laikų, bet jie jau praėjo – niekas jų neužėmė“, – sakė G. Beinaravičiūtė.

Pasak jos, registracija į mobiliuosius patikros punktus penktadienį nevykdyta Šiauliuose ir Tauragėje.

„Nežinau, ar jie nedirbo, bet mes registracijos į juos nevykdėme“, – kalbėjo ji.

Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad ilgąjį savaitgalį dešimtyje didžiųjų miestų planuojama atlikti išplėstinį atsitiktinių žmonių testavimą dėl koronaviruso.

Anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, žmonėms bus išduodami kodai, kurie leis per Karštąją liniją 1808 užsirašyti testui į mobilųjį patikros punktą.

Per ilgąjį savaitgalį planuojama ištirti apie 7 tūkst. asmenų.

Kaip teigia A. Veryga, reguliariai tirti atsitiktinius žmonės planuojama ir ateityje, tačiau viskas priklausys nuo ilgojo savaitgalio rezultatų ir to, ar patys gyventojai norės eiti tirtis.

Lietuvoje koronavirusas, penktadienio duomenimis, patvirtintas 1399 asmenims. Ketvirtadienį ištirta 7213 mėginių, o iš viso šalyje atlikti 132 tūkst. 768 tyrimai dėl COVID-19.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.