Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.01 17:46

Naikinant kenkėjus, gegužę Kuršių nerijos miškai bus purškiami iš oro

Jūratė Damulytė, BNS 2020.05.01 17:46

Gegužės mėnesį Kuršių nerijos miškai bus purškiami lėktuvu iš oro, taip siekiant apsaugoti juos nuo kenkėjo verpiko vienuolio. 

Aviacinis purškimas skirtas apsaugoti 2 tūkstančių hektarų miškų plotą, kad verpiko vienuolio vikšrai nenugraužtų pušų spyglių.

Biologiniu bakteriniu preparatu numatoma išpurkšti 1840 hektarų plotą Nidos girininkijose ir 160 hektarų plotą Juodkrantės apylinkėse.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas savo interneto svetainėje yra paskelbęs tikslias purškiamų plotų koordinates, o tikslų purškimo laiką žada pranešti vėliau, nes laukiama palankių sąlygų.

„Konkreti data purškimui bus pasirinkta verpiko vienuolio lervoms esant II-III ūgio. Dėl to kenkėjo vystymasis yra stebimas specialistų. Šiuo metu verpikas vienuolis dar yra žiemojančių kiaušinėlių fazėje, kurie paslėpti pušų kamienų žievės plyšiuose. Labiau sušilus orams iš kiaušinėlių išsiris vikšriukai ir migruos į lajas graužti spyglių. Jie bus naikinami esant purškimui tinkamoms meteorologinėms sąlygoms“, – aiškinama pranešime.

Prieš purškiamų miško plotų ribas 100 metrų atstumu ant kelių, keliukų, takų, kvartalinių linijų iš anksto bus išdėstyti įspėjamieji-draudžiamieji užrašai, kad juose purškimo metu, ir vieną parą po purškimo, draudžiama lankytis tuose plotuose. Draudimo laikui pasibaigus, įspėjimai bus nuimti.

Valstybinė miškų tarnyba taip pat pranešė, kad Naglių gamtiniame rezervate 400 hektarų plote išplitęs verpiko vienuolio židinys nebus naikinamas.

Kaip BNS paaiškino tarnybos specialistas Kęstutis Grigaliūnas, purškimus rezervatuose draudžia teisės aktai.

„Rezervatuose negavome pritarimo. Ir nacionalinis parkas, ir ministras nepritarė. Naglių rezervate rado kelias drugių rūšis, kurios kaip tik tuo metu maitinasi. Rezervato ir funkcija tokia - viskas palikta gamtos eigai“, – paaiškino K. Grigaliūnas.

Pernai naikinant kenkėjų vikšrus buvo purškiamas 2 tūkst. hektarų miško plotą Dzūkijoje, Veisėjų Stalų girininkijoje ir 460 hektarų Kuršių nerijoje Juodkrantėje esančio miško.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi