Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.01 15:54

Sostinėje pradedami testuoti 3 tūkst. norinčių išsitirti dėl COVID-19

vietų jau nebėra, atnaujinta 18.40
Jonas Deveikis, LRT.lt, BNS 2020.05.01 15:54

Ilgąjį savaitgalį, gegužės 1-3 d., pagal Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimą, Vilniuje pradedami testuoti visi norintys, nors ir nejaučiantys jokių koronaviruso simptomų asmenys. Naujausiais duomenimis, laisvų vietų savaitgaliui nebėra.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis LRT.lt teigė, kad laisvų vietų, neturintiems jokių simptomų ir norintiems išsitirti, jau nebėra.

„Jau kaip ir nebelikę. Mes visų kodų dar neišsiuntėm tų, kurie pildė elektroninę formą, tačiau savaitgaliui laisvų vietų jau nebėra, nebent bus nuspręsta registruoti pirmadieniui“, – sako P. Poderskis.

Buvo skirta 3 tūkst. vietų

Buvo planuojama, kad per tris dienas galės išsitirti iš viso 3 tūkstančiai žmonių. Sostinės savivaldybė gyventojus kvietė registruotis internetu – užpildžius anketą, elektroniniu paštu bus suteikiamas specialus ir tik vienam asmeniui galiojantis kodas, su kuriuo gyventojai galės užsiregistruoti tyrimui, penktadienį pranešė Vilniaus savivaldybė.

„Šis ilgasis savaitgalis yra puiki galimybė vilniečiams sužinoti jų sveikatos būklę – ar turint simptomų, ar ne. Visi norintys dabar gali registruotis tyrimui dėl koronaviruso. Išsitirti šį savaitgalį galimybę turės 3 tūkst. vilniečių – tokį kiekį ištyrimui yra patvirtinusi ministerija, tačiau netaikomi jokie apribojimai, nėra jokių prioritetinių grupių“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Vilniečiai norėdami užsiregistruoti tyrimui, pirmiausiai turi užpildyti savivaldybės anketą – taip gyventojai asmeniškai ir nurodytu el. paštu gaus unikalų ir tik vienam asmeniui priskiriamą kodą – kvietimą pasidaryti tyrimą. Jį turintys gyventojai galės registruotis tyrimui telefonu 1808. Konsultantams asmenys turės nurodyti, jog simptomų nejaučia, tačiau turi specialiai sugeneruotą kodą. Pateikę šiuos duomenis, žmonės bus informuojami, kokiu laiku ir į kokį sostinės mobilųjį punktą atvykti.

Šiuos tyrimus SAM leidimu gali pasidaryti 3 tūkst. pirmųjų užsiregistravusių vilniečių ir tik užsiregistravę šį savaitgalį. Tai – populiacijos tyrimas, kurį atlieka ministerija. Jo tikslas – tirti atsitiktinius žmones, ne tikslines grupes bei įvertinti, kaip koronavirusas paplito Lietuvoje.

Ateityje SAM taip pat planuoja organizuoti tokius tikrinimus visiems norintiems, nors nejaučiantiems jokių ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų. Tad nespėjusiems pasitikrinti šį savaitgalį nerimauti neverta – tokie tyrimai bus atliekami ir ateityje.

Kodai tyrimui buvo dalinami turgavietėse, prekybos centruose

Kaip BNS penktadienį informavo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius, internetinė registracija tėra vienas iš būdų, kaip žmonės gali gauti kodą.

„Vyresnio amžiaus žmonėms kodus daliname turgavietėse, dalį kodų dalina mūsų socialiniai partneriai – „Maisto bankas“, „Raudonasis kryžius“, maltiečiai“, – teigė jis.

P. Poderskis sako, kad per socialinius partnerius ir turgavietėse bus išdalinta apie 30 proc. gautų kodų, dar penktadalis išsiųstas prekybos centrams, jog būtų patikrinti jų darbuotojai.

Anot jo, užsiregistruoti tyrimams su kodu būtina šį savaitgalį.

Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad ilgąjį savaitgalį dešimtyje didžiųjų miestų planuojama atlikti išplėstinį atsitiktinių žmonių testavimą dėl koronaviruso.

Pasak jo, žmonėms bus išduodami kodai, kurie leis per Karštąją liniją 1808 užsirašyti testui į mobilųjį patikros punktą.

Per ilgąjį savaitgalį planuojama ištirti apie 7 tūkst. asmenų.

Kaip teigia A. Veryga, reguliariai tirti atsitiktinius žmonės planuojama ir ateityje, tačiau viskas priklausys nuo ilgojo savaitgalio rezultatų ir to, ar patys gyventojai norės eiti tirtis.

Lietuvoje koronavirusas, penktadienio duomenimis, patvirtintas 1399 asmenims. Ketvirtadienį ištirta 7213 mėginių, o iš viso šalyje atlikti 132 tūkst. 768 tyrimai dėl COVID-19.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi