Lietuvoje

2020.05.01 15:03

Grybauskaitė prisijungė prie pasaulinės kampanijos prieš COVID-19

LRT.lt2020.05.01 15:03

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Europos Komisijos kvietimu, prisijungė prie plataus masto viešinimo kampanijos, kuria bus skelbiama apie Europos Sąjungos ir partnerių pradedamą pasaulinį lėšų rinkimo maratoną kovai su COVID-19, rašoma pranešime žiniasklaidai

Visos pasaulio šalys ir organizacijos bus raginamos surinkti pradinę 7,5 mlrd. eurų sumą ir sukurti vakcinas, vaistus, testus, naujus gydymo prieš koronavirusą metodus, prieinamus visiems gyventojams.

Europos Komisija pakvietė įžymius žmones įrašyti vaizdo žinutes ir taip paskatinti vyriausybes bei verslus prisidėti prie šio tikslo.

Kaip praneša Prezidentės biuras, D. Grybauskaitė - vienintelė iš Lietuvos, pakviesta dalyvauti šioje kampanijoje, prie kurios taip pat prisijungė tokie pasaulyje žinomi žmonės, kaip filantropė ir vieno didžiausių pasaulyje privataus fondo įkūrėja Melinda Gates, futbolo treneris Jose Mourinho, teniso žvaigždė Stefanos Tsitsipas ir kiti.

Savo vaizdo žinutėje prezidentė sako, kad „globalios pandemijos iššūkis reikalauja iš mūsų globalių pastangų ir tik kartu mes galime padaryti savo pasaulį geresnį, saugesnį ir stipresnį. Todėl kovokime su koronavirusu visomis įmanomomis priemonėmis ir jėgomis. Mūsų pasaulis priklauso nuo mūsų vieningų veiksmų. Padarykime tai!"

Ši pasaulinė kampanija startuos gegužės 4 d., kai Europos Komisija pradės registruoti šalių ir verslo fondų įsipareigojimus skirti finansavimą ir taip pat paskelbs tolesnius kampanijos etapus, kuriais bus siekiama sparčiai papildyti nuolat atnaujinamą biudžetą.

Kitoje vaizdo įrašų platformoje Europos Komisija kviečia įvairių profesijų žmones kalbėti, kaip jų gyvenimą pakeitė koronavirusas. Čia iš Lietuvos yra pakviestas muzikantas ir atlikėjas Jurgis Didžiulis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.